Сергій Моргунов: «Вінничани зможуть почитати нову книгу Вадима Вітковського та Михайла Каменюка «Розрита могила» у бібліотеках міста»

Нещодавно вийшла друком нова книга Вадима Вітковського та Михайла Каменюка «Розрита могила». Вона про жертв «Вінницької трагедії» 1937-1940 років. Тоді 9 тисяч невинних людей полягли від куль НКВС. Про це написав на своїй сторінці в Фейсбук та Телеграм-каналі міський голова Сергій Моргунов .

На початку засідання виконавчого комітету міської ради Михайло Каменюк та Вадим Вітковський – письменники, журналісти, видавці – презентували книгу «Розрита могила». Саме до цього видання міський голова Сергій Моргунов написав передмову, яку переклали й англійською, аби у світі знали всю правду про злочини радянської влади.

«Автори книги багато років проводили дослідження, вивчаючи кривавий злочин радянського режиму. Важливо, що ця праця базується на вітчизняних та іноземних джерелах, зокрема, архівних даних німецької окупаційної влади у Вінниці, що вперше задокументувала усі жахіття тих часів», – зазначив Сергій Моргунов.

Як розповіли автори книги, саме в червні цього року виповнюється 80 років відтоді, як у 1943 році в окупованій Вінниці були розкриті ці таємні могили. Вони кілька десятиліть збирали, досліджували та систематизували архівні дані.

«Ми з Вадимом Вітковським обидва працювали в різних установах, кожен у своєму напрямку. Протягом 20 років ми збирали відомі, маловідомі й навіть багато не відомих фактів з архівів, зокрема, й іноземних про «Вінницьку трагедію». Ця тема була відома з 40-х років XX ст. і за кордоном, але, як і тема Голодомору 1932-1933 років, замовчувалась за радянських часів. Тому книга потрібна для відновлення історичної пам’яті», – говорить Михайло Каменюк.

Очільник громади Сергій Моргунов подякував авторам за їх дослідження та наголосив, що дана праця є фундаментальною і дуже важливою для вивчення нашої історії.

«Дякую вам за правильну та гарну ініціативу. Це важлива робота не одного року. Ця книга показує, як тоталітарний режим росіян нас знищував фактично протягом століття з часів УНР. І сьогодні ми це також бачимо. Останній приклад – терористичний акт на Каховській ГЕС», – наголосив Сергій Моргунов.

Окрім цього він зазначив, що книга «Розрита могила» слугуватиме саме для патріотичного та історичного виховання нашої молоді. Та додав, що згодом вінничани зможуть почитати її в бібліотеках міста.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook