Поради енергетиків: як допомогти енергосистемі під час спеки

Найближчим часом в Україні очікується повернення високих температур. У цей період люди зазвичай частіше використовують кондиціонери для охолодження своїх помешкань та офісів. Це, в свою чергу, збільшує навантаження на енергосистему країни, яка вже перебуває в непростому стані.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Крім того, як зазначають енергетики, найближчим часом ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, не лише через спеку, а й виведення в ремонт чергового енергоблока АЕС, через що знижується потужність генерації. Тож це може призвести до частішого застосування графіків аварійних відключень електроенергії.

Щоб зменшити навантаження на енергосистему, українців загалом та вінничан зокрема закликають обмежити використання кондиціонерів або встановити режим охолодження не нижче 24 градусів.

У Вінниці з метою економії електроенергії та через застосування графіків аварійних вимкнень внесені корективи у роботу вуличного освітлення.

Минулого тижня низка заходів щодо ощадного використання електроенергії було також передбачено розпорядженням Кабміну.

«Загалом на рівні міста вживається низка заходів, спрямованих на зменшення споживання централізованого електропостачання. Це і будівництво когенераційних установок та запровадження енергоощадних технологій. Водночас сьогодні вкрай важливо, щоб не лише енергетики та комунальні підприємства, а й кожен громадянин зробив свій внесок у покращення ситуації в українській енергетиці та ощадно підійшов до споживання електроенергії, особливо в пікові години. До того ж, дотримуючись правил економного споживання електроенергії, можна зекономити кошти з особистого бюджету», – каже директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман.

Крім того, зменшити споживання електроенергії допоможе і дотримання наступних рекомендацій:

1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку:

• побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;

• клас «А ++» – найбільш енергоощадний;

• «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергоощадні;

• придбавши побутову техніку класу «А» або «А+», на 30-50 % зменшиться споживання електроенергії навіть проти приладів класу «В».

2. Економія на освітленні:

• встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи, ви зменшите споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше;

• встановивши світлорегулятори та датчики, які автоматично вмикають та вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії;

• для загального освітлення можна використовувати нейтральні білі лампи з колірною температурою 3000-4000К.

Для місцевого освітлення слід підбирати лампи, зважаючи на функціональність: для створення затишку використовують лампи теплого світла (2500-3000К); для освітлення робочої зони кухні рекомендується використовувати лампи нейтрального білого світла (3500-4500К). Такі лампи більш яскраві та мінімально спотворюють кольори. В обідній зоні краще розміщувати світильники з лампами теплого світла (до 3000К). Це зробить приміщення більш затишним. У ванній кімнаті також рекомендується використовувати освітлення двох видів: для підсвічування дзеркал – 3000-4500К, а загальне освітлення – до 3000К.

3. Правильно експлуатуйте холодильник:

• не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;

• не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;

• не ставте в холодильник гарячу їжу;

• дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).:

4. Використовуйте пральні та посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

5. Правильно експлуатуйте електроплиту:

• використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити (заощадиться 5-10 % електроенергії);

• врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

6. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

• вимикайте світло, коли виходите з приміщення;

• не залишайте електроприлади «в режимі сну».

Наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 1 кВт/год на місяць, музичні центри – в середньому 1 кВт/год., DVD-плеєри – 0,5 кВт год, а комп’ютери – 3,6 кВт/год. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування (режим сну) може досягати 350-400 кВт год на рік.

7. Правильно експлуатуйте кондиціонер.

Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

8. Правильно експлуатуйте електрочайник:

• кип’ятіть стільки води, скільки необхідно на цей час;

• своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

9. Вимикайте електричний бойлер:

• вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;

• бойлер у режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води;

• правильно розрахуйте, скільки гарячої води вам необхідно для власних потреб, і залежно від цього вибирайте об’єм та потужність електричного бойлера.

10. Правильно обладнуйте помешкання освітлювальними приладами:

• використовуйте в «робочих зонах» помешкання точкові світильники, замість підвісних та настінних;

• точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

Енергетики закликають вінничан не нехтувати цими правилами, адже наразі вкрай важливо зробити свій внесок у покращення енергосистеми нашої країни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook