Підприємець безкоштовно виготовляє захисні щитки для вінницьких лікарів

За годину до сотні захисних пластикових масок виготовляють на вінницькому підприємстві. Це прозорі, гнучкі, багаторазові щитки, які можна дезинфікувати. В умовах карантину одна з вінницьких рекламних агенцій вирішила перепрофілюватися, щоб забезпечувати наших медиків необхідними речами.

Над першим пробним екземпляром довелося трохи попрацювати. Тепер вже все йде “конвеєром” – восьмеро працівники наловчилися і швидко виконують свою роботу. Спочатку як утримувачі для щитків на обличчі вони використовували резинки, але від них довелося відмовитись.

“Резинки виявилися не ефективними, бо не можуть в достатній мірі регулювати об’єм голови. Замінили їх спеціальними вставками з регулятором, – розповідає працівник компанії Юрій Фоніцький”.

За словами керівника рекламної агенції “Рекламакс” Сергія Дідука, ідею виготовлення захисних щитків для медиків вони запозичили у Луцьку.

“У нас є обладнання для цього і руки. Тож при бажанні такі щитки можна робити досить швидко і допомогти лікарям, а також усім, кому вони потрібні. Моральні принципи не дали відсидітись “в сторонці”, коли всі сили кинуті на перемогу над коронавірусом, – говорить Сергій Дідук. – Щитки ми вже й по області відправляємо, лікарі зв’язуються зі мною через соцмережі”.

Компанія передала в інфекційну дитячу лікарню 50 щитків, близько 400 штук – бригадам “швидкої” у Вінниці та області, а також на амбулаторії – безкоштовно видали близько 700 одиниць захисту.

За словами медиків, такі маски-щитки допомагають лікарям захиститися від крапель слини пацієнтів, які при чханні і при розмові можуть інфікувати медиків. Адже вірус передається саме крапельним шляхом.

Підприємство Сергія Дідука вже виготовило п’ять тисяч захисних масок-щитків. Сьогодні на ринку їх продають по 100 гривень за штуку. Вінницькі ж рекламісти віддають їх для медиків по собівартості – за 35 гривень.

Замовлення для комерції в них буде дорожчим. Також компанія співпрацює з вінницьким спецфондом “СтопВірус”, який вже замовив іще 1000 пластикових масок. Усіх лікарів, які не мають таких захисних засобів, просять наразі звертатися у цей благодійний фонд.

Сергій Дідук додає, що сьогодні багато хто на засобах захисту вже робить бізнес, а тому медикам в першу чергу краще звертатися у благодійні фонди. Своїх колег підприємець закликає “бути людьми” у скрутний час і допомагати іншим.

“Сьогодні вже почався дефіцит на матеріали, але ми ще встигли їх придбати. Одна з компаній, дізнавшись, що ми передали захист лікарям “швидкої”, надала нам матеріали безкоштовно, – каже Сергій Дідук. – Також із Центру матері і дитини до них уже зверталися з приводу виробництва перегородок для палат. В Америці, до речі, вже роблять так звані “безконтактні бокси” – пластикові короби, в які лікар засовує тільки свої руки для необхідних маніпуляцій. Це однозначно економить численні засоби захисту. А найдешевший одноразовий костюм сьогодні в інтернеті 200 гривень”.

До речі, вінницький волонтер Петро Романчишин також долучився до гарної справи і почав виготовляти для медиків захисні щитки.

“Вони не заміняють окулярів і щільну маску, але при безпосердньому контакті з інфікованими така маска захищає від бризок під час кашлю”, – говорить він.

Щитки родина Романчишиних (батько та син) виготовляє уже тиждень. Їм допомагають також троє волонтерів, у яких є 3D-принтери. У команді Ярослав Пашинський, Андрій Турко і Олександр Лушин – вони допомагають принтерами, матеріалами, збором інформації про потреби для лікарень, розвозять готові щитки.

“У першу чергу передали маски в обласну дитячу інфекційну лікарню, чекаємо від них відгуків, – розповідає Петро Романчишин. – Передавали також маски на “швидку”, у Вінницьку районну лікарню, Хмільницьку районну лікарню – загалом понад 150 штук”.

Нагадаємо,

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook