Одного вогнегасника недостатньо: як у Вінниці водії посеред дороги «Таврію» гасили

«Їду по вулиці А.Первозванного і бачу, що біля узбіччя стоїть «Таврія» з відкритим капотом – звідти «валить» дим! Поруч хлопець розмахує руками. Я зупинився, зрозумів, що потрібен вогнегасник, – розповідає вінничанин Андрій Ейсмонт про те, як довелося гасити чужий автомобіль посеред дороги.

Автівка «Таврія» загорілася на дорозі неподалік вулиці Квятека. Це сталося близько опівдня 18 листопада. Вінничанин розповідає, що поки шукав у багажнику вогнегасник, інші люди підручними засобами намагалися уже припинити загоряння – закидали «нутрощі» капоту вологим листям.

-У багажнику, як завжди, купа мотлоху, поки знайшов вогнегасник, минуло секунд 15. Тим часом якась жінка дала водію автівки свою мітлу, щоб нею збивали вогонь, – пригадує Андрій. – Я підбіг і розпакував вогнегасник. Він був порошковий, дав багато суміші – вогонь ніби збило, але потім він з’явився знову.

У цей час до палаючої машини підбіг ще один парубок. Він приніс свій вогнегасник.

-Сказав, що не вміє користуватися: «Тримайте, дядьку!». Водію підказували, що треба чимось полум’я накрити – знайшли якусь ряднину. Потім зупинилося ще два автомобілі, і уже тоді вдалося повністю ліквідувати пожежу – вогнегасники в них були набагато більші, – зазначає Андрій.

Загасили вогонь спільними зусиллями за кілька хвилин – але знадобилося аж чотири вогнегасники. Андрій розповідає, що вже не вперше йому доводилося стикатися так близько з вогнем. Колись схожий випадок був в нього у Києві: замкнуло електропроводку.

-Я багато років пов’язаний із машинами і вогнегасники возив з собою завжди. Навіть проходив навчання, де розповідали, як вони облаштовані, а також вчили, як діяти у екстремальних умовах, – розповідає вінничанин і зізнається, що страх був. А раптом вибухне?

А ще чоловік каже, що уже потім, аналізуючи ситуацію, відзначив взаємодопомогу на дорозі.

-Зовсім не знайомі люди готові виручити, – підкреслює Андрій і додає. – З цього всього зробив висновок, що вогнегасник в автомобілі має бути потужний і не «для краси». А найголовніше – читати інструкцію до використання не під час пожежі, а на дозвіллі.

Авторка Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook