Нова ініціатива в Вінниці: громадський моніторинг якості повітря

Незабаром вінничани зможуть дистанційно слідкувати за якістю повітря завдяки новій мережі громадського моніторингу від ЛУН Місто AIR. Компанія планує встановлювати відповідні прилади у місті на безоплатній основі.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Станції розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка, факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем.

“Дані прилади вимірюють концентрацію наддрібних часток — PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість та тиск. Завдяки цьому можна збирати інформацію про забрудненість повітря через автомобільні викиди, пожежі тощо”, — розповідає директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов. У вісьмох українських містах вже є такі мережі станцій якості повітря. Йдеться про Київ, Львів, Одесу, Чернівці, Хмельницький, Ужгород, Тернопіль та Івано-Франківськ.

Усі охочі містяни можуть подати заявку на встановлення станцій у себе за вікном. Для цього необхідно подати заявку за посиланням.

Команда ЛУН Місто AIR також повідомляє, що слідкувати за показниками станцій у нових містах можна буде в реальному часі на інтерактивній карті, у Telegram-і, Viber-ботах та мобільному застосунку.

Посилання на real-time карту ЛУН Місто AIR https://misto.lun.ua/air

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook