Низька явка, порушення і прогноз затяжного підрахунку голосів: як почалися вибори на Вінниччині

У день виборів, 25 жовтня, станом на 12 годину у Вінниці явка на дільницях була близько 11%. Про це повідомив представник Комітету виборців України на Вінниччині Владислав Телень.

– Проголосували близько 33 тисяч. Як на мене, на 12 годину це дуже мала цифра, – сказав Владислав Телень. – Дільниці усім забезпечені: масками, антисептиками. Тож ми закликаємо усіх прийти і проголосувати. Адже від того, як люди проголосують, залежить, наскільки якісні послуги вони будуть отримувати наступні п’ять років.

За словами представника КВУ в області, усі дільниці відкрилися вчасно, а сигнали про порушення скоріше можна трактувати як різночитання виборчого законодавства.

– Наприклад, питання виписок із демографічного реєстру, яку деякі комісії вимагають у виборців, що прийшли із ІД-карткою. Це раз. По-друге, є випадки, коли молоді люди хочуть проголосувати за паспортом, який встановлений в додатку ДІЯ, а ДВК його не визнають, – наводить приклади Владислав Телень.

Він нагадав, що у Вінниці Комітет виборців України разом із громадською організацією «Соціоінфо» проводять свій екзитпол. Зважаючи на низьку явку, це опитування КВУ буде проводити майже до моменту закриття дільниць.

– Проводимо екзитпол на 17 дільницях. Проводимо відповідно до ст.50 Виборчого кодексу. Проводимо на виході із виборчих дільниць. За системою, коли максимально зберігіється волевиявлення виборця. На відміну від інших учасників виборчого процесу, наші усі мають бейджі, документи, знають, що вони проводять, пояснюють це чемно виборцям, – зазначає Владислав Телень. – При такій явці є сенс працювати до «останнього клієнта». Явка якась незрозуміла для мене.

Водночас на цих виборах експерти прогнозують тривалий підрахунок голосів. Представник КВУ у Вінницькій області теж каже, що занепокоєний цією частиною виборчого процесу.

– Я сьогодні отримав десь 70 дзвінків комісій, які вже отримали протоколи по обласній раді, по міській раді. Люди важко уявляють, як воно буде заповнюватися, тож мене це непокоїть. Ми розуміємо, що цей процес може бути довгим і важким. І що ми отримаємо в підсумку – мене це хвилює, – зазначив Владислав Телень.

Він пояснює, що склади комісій дуже сильно змінилися, а виборче законодавство дуже складне і в частині підрахунку голосів, і в частині заповнення протоколів.

– Щоб зрозуміти сенс постанови, як рахувати бюлетені і куди що вписувати, то це треба мати дві вищі освіти. Деякі пункті просто вводять в ступор членів комісій, – каже Владислав Телень. – ЦВК проводило імітацію модельного підрахунку голосів на дільниці. І вони тільки бюлетені по чотирьох видах виборів розкладали 6 годин. Це без підрахунку. І це члени ЦВК і секретаріату, вони самі писали ці постанови.

Експерти пояснили, що при підрахунку голосів ДВК потрібно буде розкласти бюлетені на 102 пачки… Тож швидких офіційних результатів годі й чекати. Але поки виборців просять прийти на дільниці і проголосувати.

Нагадаємо, вінничани скаржаться у поліцію на президентське опитування у день виборів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2040 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.