Незабаром вінничанам презентують археологічний атлас міста

Радіохвиля “Місто на Бугом” з посиланням на головного архітектора міста Євгена Совінського повідомляє про те, що у Вінниці з’явився власний атлас під назвою “Історико-архітектурний опорний план”.

Документ містись у собі інформацію про археологічні пам’ятки на території громади, з урахуванням нещодавно приєднаних територій. Над його створенням працювали фахівці відділу археології обласного краєзнавчого музею.

План диктує правила гри для пам’яток археології, історії, архітектури, монументального мистецтва, природи – розкриває всі ці об’єкти. Якщо ми беремо конкретно археологію, то це будуть такі археологічні плями, які внесені на графічні матеріали. Але в Історико-архітектурному опорному плані не буде документів про те, що це за об’єкти, коли і хто їх досліджував і які їхні перспективи. Цей археологічний атлас, що розроблений зараз, як графічний і текстовий матеріал дає відповіді, куди нам далі рухатися в дослідженні археологічної спадщини,

– розповідає про документ пан Совінський.

Метою атласу є збереження культурної спадщини міста, його зможуть використовувати у своїй роботі фахівці органів містобудування та архітектури.

Також з атласу можна буде дізнатися інформацію про результати археологічних розкопок та пошукових робіт, які проводились на території міста ще до карантину. Зокрема матеріали досліджень у 2020 році на вулиці Стрілецькій, де встановили місце поховання воїнів Української Галицької Армії. 

Археологічний атлас території Вінницької міської ТГ створений в рамках Програми розроблення містобудівної та іншої документації загальноміського перспективного значення на 2020-2022 роки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

230 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.