Музей-садиба Пирогова у Вінниці став більш інклюзивним за рахунок встановлення підйомника для маломобільних людей

На ініціативу Вінницької міської ради в Національному музеї-садибі Миколи Пирогова встановили підйомник для маломобільних груп населення. Цей підйомник обладнали біля входу до будинку, де видатний вчений і творець воєнно-польової хірургії Микола Іванович Пирогов провів останні 20 років свого життя і працював, а тепер в цьому приміщенні розміщена експозиція про його життя та діяльність.

Про це інформує Місто, посилаючись на телеканал “ВІТА”.

6 березня, там провели першу екскурсію для захисників, які перебувають у Вінниці на протезуванні та реабілітації. До цього на колісних кріслах відвідувачі безперешкодно могли пересуватися лише територією меморіального парку. А потрапити до залів музею їм допомагали працівники закладу, бо там – вісім високих сходинок.

Тепер же на сходах встановили підіймальну платформу вантажопідйомністю 150 кілограмів. На неї можна легко зайти, або ж заїхати у колісному кріслі, опустити поручні і затиснути кнопки “вгору” або “вниз”. Коли ж підйомником не користуються, платформу піднімають до стіни, – зазначають на офіційному туристичному сайті Вінниці.

Музей-садиба Пирогова у Вінниці став ще інклюзивнішим: встановили підйомник для маломобільних людей

Генеральний директор музею-садиби Олександр Турський розповів, що цей підйомник встановили наприкінці лютого, але вперше ним скористалися під час сьогоднішньої екскурсії.

Треба підходити до людей з інвалідністю уважніше. Тому добре, що такі підйомники почали встановлювати. Вони й місця займають небагато. Я зміг нормально під’їхати, – поділився військовий Дмитро.

Музей-садиба Пирогова у Вінниці став ще інклюзивнішим: встановили підйомник для маломобільних людей

Інші захисники-учасники цієї екскурсії, які зараз проходять протезування і пересуваються за допомогою милиць, змогли піднятися сходами самостійно. Натомість всередині музею перешкод у вигляді порогів уже немає, а у залах стоять меблі із м’якими сидіннями, на яких можна перепочити.

Підйомник замовляли у Дніпрі. Кошти на нього, – 175 тисяч гривень, – виділили з бюджету Вінницької міської територіальної громади. Музей оплатив його транспортування і встановлення, тож загальна вартість склала майже 225 тисяч гривень.

До нашого музею є велика цікавість, і для багатьох відвідувачів це дуже потрібна річ. В нас є ще один об’єкт, де потрібен підйомник – це спуск у церкві-некрополі, де покоїться забальзамоване тіло Миколи Івановича Пирогова. Для цього необхідно майже 250 тисяч гривень, тому ми ще шукаємо спонсорів, які зможуть нам допомогти, – розповів директор музею-садиби.

Наприкінці екскурсії учасники відвідали музей-аптеку на території садиби, де їм вручили ексклюзивні подарунки – фіточаї за рецептами Пирогова. Їх і надалі планують безкоштовно вручати військовим, інші ж відвідувачі можуть їх придбати, тим паче, що вибір чаїв дуже великий – 23 різновиди. Цей проєкт музею-садибі вдалося реалізувати завдяки виграному гранту “Сила в ресурсі”, який реалізується фондом громади “Подільська громада” за фінансової підтримки GFCF – Global Fund for Community Foundations.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook