Молодята одружуються у масках і переносять весілля

Карантин вплинув і на шлюб та весільне вінничан. У вінницькому РАЦСі суттєво зменшилася кількість бажаючих одружитися. Якщо до пандемії коронавірусу за день в установі пари укладали до 15 шлюбів, то тепер їх менше десяти, у середньому – по шість. Про це “Місту” розповіла керівниця вінницького РАЦСу Юлія Романенко.

  • Зараз реєструємо шлюби за заявами, поданим до карантину. Частина пар відмовляються від реєстрації. Загалом із початку карантину у нас одружилися понад 50 пар. Значна частина людей своє одруження перенесла на інший період, – говорить Юлія Романенко.
  • Вона додає, що заяви до РАЦСу можна подавати онлайн, через всеукраїнський веб-портал звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Щоб заяву прийняли, її електронними підписами мають підтвердити обоє наречених, а також обов’язково сплатити держмито у розмірі 85 копійок. Таких заяв до вінницького РАЦСу надійшло уже 10.
  • Крім того, уже із восьмого квітня нам дозволили приймати заяви на місці, за зверненням осіб. Попередній запис за телефоном обов’язковий – для уникнення скупчення великої кількості людей. В усіх відвідувачів мають бути захисні маски або респіратори, – зазначає Юлія Романенко. – Зараз у нас відбуваються тільки неурочисті розписи молодят – не у святковій залі, а біля входу в приміщення. Усі без винятку пари приходять у захисних масках.
    Записатися на прийом до РАЦСу наречені можуть за номером телефону 61-25-02.
  • Що стосується реєстрації народження або смерті, в установі звернення приймають в усіх громадян щодня з 10.00 до 17.00. Записуватися не потрібно, можна зателефонувати у разі, якщо необхідна консультація з приводу підготовки документів.

  • Автор Ірина МОХАР

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook