Мер Вінниці Сергій Моргунов: “Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод!”

“Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод! Це ключова теза, яку озвучив на зустрічі з лідерами громад Жмеринського району. Над проектом створення комплексу для переробки і знешкодження відходів поблизу Людавки працюємо вже кілька років, спілкуємось з людьми, але деякі «активісти» досі намагаються використати тему в політичних цілях…”

Про це 7 липня повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

“Моя мета – щоб у нас була найкраща в Україні інноваційна технологія з утилізації відходів, коли завершимо цей стратегічний проект. Стратегічний – бо питання поводження зі сміттям в нашій державі уже стає глобальною проблемою. І ми повинні все робити для збереження довкілля”, – пише міський голова.

Він розповів, що спільно з партнерами з Польщі та європейськими експертами розробляється таку модель, яка забезпечить 90% переробки сміття та буде абсолютно безпечною з погляду екології. 

“Також передбачено виробництво RDF-палива. Подібний комплекс працює у нашому місті-побратимі Кельце. Ми вже отримали фінансову підтримку на впровадження проекту від Державного екологічного фонду, а інвестор, який займеться будівництвом самого заводу, розраховує на кошти Євросоюзу. Плануємо, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки”, – додає мер.

За його словами, сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. 

“Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення. Сміття – серйозний виклик не тільки для громади Вінниці, ми бачимо, скільки непотребу по лісопосадках, а старі звалища в тому числі Жмеринського району переповнені. Правильний напрямок – це об’єднати зусилля і відповідально подбати про майбутнє, щоб забезпечити чисте довкілля і користь для кожного мешканця наших громад”, – зазначає Сергій Моргунов.

Нагадаємо, у Жмеринці горіло сміттєзвалище – проблемні ділянки засипали піском.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1.1K0 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.