Мами – на роботу, а діти?

Як це бути працюючою мамою, коли садочки закриті на карантин

Із послабленням карантину вінничани повернулися на роботу. Катерина зараз мізкує, з ким залишати свою чотирирічну доньку, адже садочки залишаються закритими, а няня не усім по кишені.

Ладна й чергуватися з іншими мамами: сидіти зі своєю дочкою та чужими дітьми за домовленістю. З садочками – нонсенс! Як бути тим, в кого немає бабусь або вони працюють? Брати на цілий день на роботу з собою дитину – не варіант. Або звільнятися, або шукати якісь інші можливості – якесь замкнуте коло, – обурюється Катерина.

Така ж проблема у Марини Смолик. Вона працює бухгалтеркою в одній з приватних фірм і щоранку збирає з собою на роботу сина Тимура. Батьки Марини живуть в Іллінецькому районі, а міжміські перевезення поки не відновили. 4-річний малюк на роботу до мами обов’язково бере іграшкового Капітана Америку, маску і термос з какао – пригощає мамину колегу тьотю Олю.

-Дуже виручає те, що керівництво не заперечує присутність сина в офісі. Ми сидимо в окремому кабінеті разом з колегою і Тимуром. Поки я працюю зі звітами, він малює, дивиться мультики на телефоні або щось собі вигадує і розповідає нам якісь байки. Кожного дня я збираю контейнери з їжею, хтось з колег теж може пригостити малого цукеркою чи якимось іншим смаколиком, тому питання про харчування не стоїть, – розповідає Марина. – Основні недоліки – Тимуру важкувато висидіти весь робочий день і денний сон. Ми ще в домашньому форматі вибилися з режиму, коли садочки закрили, а я якийсь час працювала з дому. Ще трохи ми з сином так походимо на роботу, але я не знаю, як довго зможу витримати в такому режимі.

Допомогу цим двом працюючим мамам запропонувала знайома. Аня Степаненко сидить вдома з двома дітьми у декретній відпустці і паралельно займається фрілансом. Аня каже, що відповідальності не боїться, оскільки вже має за плечами такий досвід роботи.

Якщо жінка зважується лишити свого малюка на няню або бебісітера, тоді всі нюанси потрібно обговорити ще «на березі». Це стосується і домашніх умов, і звичок, і харчування, яке я можу запропонувати. В мене є подруги, які залишають дітей на бабусь або своїх старших дітей, – розповідає вона. – Якби зараз відкрили садочки, моя дитина пішла б туди. На мою думку, це нормально, бо мамі потрібен відпочинок хоча б на кілька годин навіть за умови молодшої дитини. Треба якийсь час побути в тиші, сконцентруватися на чомусь і навіть попрацювати.

За найоптимістичнішими прогнозами відкриття садочків в Україні припадає аж на другу декаду червня. Директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко каже, що наразі Міністерство не дає жодних рекомендацій чи нормативних листів щодо відновлення навчального року у дошкільних закладах.

Все, що ми маємо зараз – це інтерв’ю головного санітарного лікаря Ляшка, який спочатку сказав про відкриття навчальних закладів з 1 вересня. Щодо садочків питання спірне, адже 8 травня Ляшко наголосив, що уряд має розглянути долю садочків 22 травня. Розроблені п’ять етапів виходу з карантину і четвертий передбачає поступове відкриття дошкільних закладів, – пояснює Оксана Яценко.
За її словами, дитячі садочків у домашніх умовах – заборонені, оскільки ніхто не може гарантувати дотримання епідеміологічного режиму.

Сумніваюся, що там будуть проводити діткам температурний скринінг, дезінфікувати приміщення, правильно готувати їжу, а кількість дітей не перевищуватиме квадратні метри площі, – каже Оксана Яценко. – У нас багато дзвінків з такими запитаннями, але ми повинні дотримуватися нормативних документів, постанови Кабміну. Бо повториться ситуація з Черкасами.
…А поки усі чекають постави Кабміну, батьки, як мовиться, викручуються хто і як може.

Автор Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook