Керівники Вінницької громади вшанували пам’ять Любомиру Гузару

Нещодавно, у Вінниці, було відкрито перший в Україні пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Сьогодні, 11-го жовтня, керівники міста та області поклали квіти до пам’ятника, щоб вшанувати пам’ять Любомира Гузара.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

У день освячення пам’ятника у храмі Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви пройшла Архиєрейська Літургія. Її очолив Блаженніший Святослав у співслужінні представників Синоду Єпископів та духовенства Київської Архиєпархії.

“Приємно, що саме вінницька громада перша в Україні вийшла з такою ініціативою. Звичайно, Вінницька міська рада і я особисто підтримали цю ініціативу і одразу запитали, чим ми зможемо допомогти. Домовилися, що ми робимо благоустрій, а релігійна громада встановлює пам’ятник. Територія біля пам’ятника, на мою думку, має бути місцем для роздумів, спокою, для того, щоб в принципі зрозуміли, якою величною постаттю був Любомир Гузар. Я вважаю, що він був і є моральним авторитетом української нації. Він пройшов досить складний життєвий шлях. Його позиція багато в чому фактично визначала розвиток українського народу, української держави за часів незалежності, становлення і сприйняття суспільства в цілому, і релігії та церкви зокрема. Я думаю, що гуртування самої нації теж відбувалося не без участі Любомира Гузара. На мою думку, саме такі ініціативи важливі для того, щоб люди завжди пам’ятали свою історію і задумувалися над тим, який наш шлях в майбутньому”

– розповідає очільник міста Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що у суботу, восьмого жовтня, напередодні освячення та відкриття у Вінниці пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару міський голова зустрівся з представниками Української греко-католицької церкви: Блаженнішим Святославом Шевчуком – Главою УГКЦ, Йосипом Міляном – єпископом-помічником Київської архієпархії УГКЦ та Григорієм Рогацьким – настоятелем храму Покрови Пресвятої Богородиці міста Вінниці.


“Ми прийшли до вас з нагоди дуже знаменної події – відкриваємо перший в історії пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. Тому хочу подякувати вам та громаді Вінниці і висловити свою повагу за те, що сприяли у реалізації нашої ідеї. За те, що справді ми можемо вшанувати великого українця і патріота. У Вінниці був тиждень Блаженнішого Любомира Гузара. Проходили культурні, інтелектуальні, мистецькі заходи. Я думаю, що ми ще не раз до вас завітаємо і гарні ідеї разом зможемо втілити в життя”,

– зазначив Блаженніший Святослав Шевчук.


«Ми завжди готові підтримати гарні ідеї вінничан. І я за те, щоб облаштувати поруч з пам’ятником Любомиру Гузару сквер на його честь – впорядкувати прилеглу територію, де можна буде присісти, подумати, перепочити, подалі від міської метушні. Це буде своєрідним продовженням нашого спільного проєкту, і важливо, що релігійна громада готова відповідально до цього поставитися і допомагати доглядати за сквером»

– каже очільник міста Сергій Моргунов.

Ініціативу підтримали міський голова Сергій Моргунов та ПП “Українська Стратегія Гройсмана” Вінниччини.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

230 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.