Карлсруе разом із нами на шляху до євроінтеграції

Мери міст Вінниці та Карлсруе – Сергій Моргунов та Франк Ментруп сьогодні провели брифінг за підсумками робочого візиту німецьких гостей. Акцентували увагу на основних векторах партнерства наших міст-побратимів та очікуваннях від такої двосторонньої співпраці.

Спілкування з представниками місцевих ЗМІ відбулось просто неба на пр. Космонавтів. Однак, незважаючи на невимушену атмосферу і насичений графік перебування гостей в нашому місті, втоми у спікерів не відчувалось. Натомість вони висловлювали готовність й надалі докласти максимум зусиль заради поглиблення відносин та посилення взаємодії.

Нагадаємо, цій зустрічі передували підписання Угоди про побратимство між двома містами Карлсруе і Вінниці. А ще низка консультацій та перемовин під час взаємних візитів делегацій. Безпосереднє знайомство із Вінницею та її мешканцями, зазначив мер німецького міста Франк Ментруп, надало величезний емоційний імпульс.

«Ми під великим враженням від вашої гостинності. І також ми під враженням від вашого оптимізму і волі відбудовувати свою країну і йти вперед, – каже пан Франк. – Дуже дякуємо за теплий прийом. Вважаємо, що це партнерство не тільки принесе нам взаєморозуміння і втілення наших планів, а й ми поїдемо до Карлсруе зовсім з іншим розумінням того, до чого зараз прагне демократичне суспільство в Європі».

Своєю чергою Вінницький міський голова Сергій Моргунов подякував німецьким друзям передусім за велику мужність, адже приїхати в Україну у час війни потребує неабиякої відваги. За його словами, за майже два дні візиту було досягнуто чимало. Зокрема, є домовленості щодо налагодження співпраці в освітній, гуманітарній, медичній та інших сферах.

«Вся наша команда щиро намагалася представити Вінницю різнобарвною та колоритною. Щоб наші друзі відчули менталітет і українців, і вінничан. Отримали насолоду, зокрема, і від нашої української кухні. І побачили, що Вінниця є справжнім європейським комфортним містом. І в України в принципі немає іншого шляху, окрім як рухатися до розвитку в єдиній європейській родині», –зазначив очільник громади.

У зв’язку з чим Франк Ментруп наголосив: «Ми, як європейці, відчуваємо свою відповідальність за те, щоб підтримати Україну, щоб вона залишалася незалежною та процвітаючою державою». І водночас перепросив, що раніше ніколи не відвідував нашу країну та Вінницю, зокрема: «Ми хочемо привітати вінничан із тим, що вони живуть в прекрасному місті: заквітчаному і зеленому, де так багато усміхнених обличь».

На завершення брифінгу Сергій Моргунов передав Франку Ментрупу на згадку загальне фото, на якому представники депутатських корпусів на чолі з головами обох міст, які стали творцями спільної сторінки новітньої історії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook