Фарбують тканину та плетуть маскувальні сітки: як допомагають ЗСУ у вінницькому коледжі

Щодня плетуть маскувальні сітки у волонтерському центрі, що розташований у приміщенні вінницького будівельного коледжу. Для цього власноруч фарбують тканини в зелений колір. Про це розповів волонтер Андрій Бочкарєв.

Чоловік  архітектор. До Вінниці із сім’єю переїхав три місяці тому із Херсону. Кілька тижнів тому почав фарбувати тканину для маскувальних сіток. Адже тканина зеленого кольору у центрі, де волонтерить, закінчилися.

“Немає уже тих кольорів, які потрібні для маскувальних сіток. Уже все перебрали, перерізали. Зараз дефіцит тканин темних кольорів. Можемо робити різні відтінки: може бути насичено зелений, якщо додати трішки жовтого пігменту, колір вийде такий, наче вигоріла трава”,  розповідає Андрій Бочкарєв.

Барвники використовує будівельні, щоб колір не вигорів на сонці.

“Беремо барвники для вуличних робіт. У них уже закладена стійкість кольору. Весь процес займає одну — дві хвилини. Тобто ми повинні опустити тканину у фарбу та помішати. Все. І далі на сушку”,  каже Андрій Бочкарєв.

Пофарбовану тканину  висушують. Далі її прасують та ріжуть на смужки. Про це розповідає вінничанка Земфіра, яка також працює у волонтерському центрі. Показує склад із пофарбованою тканиною. Говорить тут є і постільна білизна, скатертини та штори.

“Це переважно постільна білизна, тут є все, залишки від ламбрекенів, треба пропрасувати. Одяг: сорочки , які були білими, простині, фіранки”,  каже Земфіра.

Тканину нарізають стрічками.

“Яка зараз природа, дерева, таку і робимо сітку, бо ж її головне завдання  маскування. Щоб вона здалеку виглядала , як кущ, щоб не було видно, що під ним, до прикладу, бліндаж”,  розповідає Земфіра.

Зараз у волонтерському центрі в роботі 4 маскувальні сітки. Це спецзамовлення українських захисників. Кажуть, наразі у центрі не вистачає рук. Тож, просять про допомогу небайдужих.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook