“Енергетичний перехід”: Вінницька громада доєдналася до коаліції

Вінницька міська рада активно впроваджує проєкти з відновлюваної енергетики, щоб забезпечити стабільну роботу громади, комунальних підприємств і бізнесу. Крім того, вона шукає партнерів для співпраці на шляху до переходу на чисту енергію. Нещодавно наше місто офіційно приєдналося до коаліції «Енергетичний перехід», яка об’єднує громадські організації, муніципалітети та активних громадян для сприяння переходу України до ощадливого енергоспоживання і використання відновлюваних джерел енергії.

Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

За словами директорки департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольги Ремешевської, долучення Вінниці до цієї коаліції несе чимало переваг для нашої громади. Зокрема йдеться про експертну підтримку та безоплатні консультації з питань енергетики та клімату від провідних фахівців, а також про супровід під час написання грантових заявок у межах проєктів, пов’язаних з енергоефективністю та декарбонізацією, тощо.

Окрім Вінницької міської територіальної громади до коаліції також увійшли такі міста України, як Суми, Миколаїв, Хмельницький, Теофіполь та Сергіївська СТГ.

Метою цієї коаліції є створення енергоефективної економіки та реалізація 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська, наша громада роками активно працює у цьому напрямі, виконуючи енергоаудит, реалізовуючи заходи з термомодернізації будівель, впроваджуючи фінансові інструменти підтримки бізнесу, який переходить на “зелену” енергетику.

«Передусім – це економічна вигода, що зумовлює створення нових “зелених” робочих місць, забезпечить більш ширший доступ до інвестицій та грантів, які можуть бути спрямовані на розвиток критичної інфраструктури громади», – сказала Ольга Ремешевська.

Також варто додати, що у Вінниці на початку цього року Вінницька міськрада спільно з Держенергоефективності відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності. На базі Офісу працюють з громадськістю та бізнесом над проєктами, які відповідають Зеленому курсу, який, нагадаємо, наша громада проголосила першою в країні у 2022 році. Йдеться про впровадження мультиплікаційних заходів у галузі енергоефективності та безвуглецевої економіки, сприяння залученню «зелених» інвестицій та популяризації цього важливого напряму.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook