Центр відпочинкового та ділового туризму: у Вінниці затвердили Стратегію розвитку туризму на 10 років

У Вінниці 25 вересня на сесії міськради депутати затвердили Стратегію розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року.

– Стратегія розвитку туризму – це великий комплекс цілей та заходів. До її розробки залучили багато експертів і фахівців. В результаті створили якісний і збалансований документ, який буде дороговказом на наступні 10 років. Стратегія має бути гнучкою, щоб ми могли йти в ногу з часом, – сказав мер Вінниці Сергій Моргунов. 

У Вінниці Стратегію розвитку туризму міста до 2030 року розробляли за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Над цим галузевим документом з липня 2019 року працювали виконавчі органи Вінницької міської ради спільно з експертами ПРОМІС, залучалися робочі групи з числа рестораторів, готельєрів, музейників, істориків, туроператорів та інших. Всього у розробці Стратегії туризму Вінниці взяли участь близько 60 представників та представниць туристичної сфери міста.

Також перелік проєктних ідей могли наповнювати самі вінничани й вінничанки у форматі відкритого збору та туристичного хакатону.

У вересні цього року відбулися громадські слухання, за результатами яких схвалили текст стратегії та звіт про її стратегічну екологічну оцінку.

Згідно із візією, визначеною у стратегії, через 10 років Вінниця має стати центром відпочинкового та ділового туризму на берегах Південного Бугу зі збереженою історичною автентикою, розвиненою мережею наземного й авіасполучення, зручною та безпечною туристичною інфраструктурою, цілорічною та різноманітною програмою перебування, що поєднує сучасність з інтеркультурним минулим та дозволяє насолоджуватися містом і його околицями відвідувачам з різними фінансовими можливостями.

У планах реалізації цієї стратегії є ряд проєктів, втілення в життя яких здійснюється вже зараз або відбудеться найближчими роками. Наприклад:

 • відкриття туристичного хабу Вінниці,
 • запровадження картки туриста,
 • проведення сертифікованої школи гідів,
 • розвиток вінницького стандарту гостинності,
 • проєкт ревіталізації Території SUN,
 • започаткування нових вінницьких гастрофестивалів,
 • створення кластеру медичного туризму,
 • відкриття Музею Вінниці,
 • оновлення музею та саду Коцюбинського,
 • входження Вінниці до культурних маршрутів Ради Європи,
 • створення міського конференц-бюро та проведення фестивалю коміксів і популярної культури.

Перелік усіх запропонованих проєктів можна знайти в додатку до стратегії.

У Вінницькій міській раді пояснюють, що реалізація заходів Стратегії розвитку туризму передусім відбуватиметься через міські цільові програми, першу з яких на період 2021-2023 років уже розробив профільний департамент міської ради. До 30 вересня тривають громадські обговорення проєкту цієї програми, до яких може долучитися кожен охочий вінничанин.

Також вагому роль у втіленні задумів відвели залученню коштів з ґрантових програм, фондів розвитку й інвестицій.

Нагадаємо, як виконувалась стратегія «Вінниця 2020» – міський голова прозвітував на сесії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

550 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.