Буде шість, а не три: на Вінниччині розробили нові графіки відключення світла

У “Вінницяобленерго” вирішили внести зміни у плани відключення електропостачання у разі можливого обстрілу енергетичної інфраструктури.  Тепер не буде трьох черг відключення, а вже шість.

Про це прокоментував Місту, директор підприємства Юрій Касіч.

“Помітили, що графіки з тими, які були написані не збігалися. За період підготовки до зими, ми підправляли їх. Якщо взимку було три черги, то зараз шість. Тобто графіки будуть більш гнучкими”, – зауважив Юрій Касіч.

У разі блекауту залучатимуть альтернативні джерела енергії. Йдеться про гідроелектростанції різної потужності.

“Ми почали роботу по співпраці з відновлюваними джерелами енергії. Ми провели випробування по 5 таких станціях, щоб вони могли в блекаут заживити споживачів до себе”, — розповідає Юрій Касіч.

Також енергетики запаслися пальним та генераторами. Вони потрібні для безперебійної роботи диспетчерських та важливих енерговузлів.

Тогорічні російські атаки коштували обленерго 20 мільйонів гривень. Стільки витратили на відновлення енергосистеми області, — зазначив Касіч. Енергоструктура країни і надалі залишається мішенню ворога, тож, можливі стрибки напруги. Відтак, енергетики радять подбати про стабілізатори чи реле напруги.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook