Апеляційний суд залишив без змін вирок чоловіку, який застрелив собаку на очах дитини

Апеляційний суд залишив без змін вирок чоловіку, який застрелив собаку на очах дитини

Вінницький апеляційний суд розглянув апеляційні скарги сторін і залишив без змін вирок Вінницького міського суду, яким чоловіка визнано винним у жорстокому поводженні з твариною, що призвело до її загибелі (ч. 3 ст. 299 КК України).

Про інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду,  передає Місто.

За матеріалами справи, 3 серпня 2024 року чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння на подвір’ї власного будинку у Вінниці, з пневматичної гвинтівки вистрелив у собаку, яка вибігла з двору сусідки. Постріл стався на очах жінки та її неповнолітньої доньки. Тварина загинула, – йдеться у повідомленні.

Суд першої інстанції визнав вінничанина винним у жорстокому поводженні з твариною у присутності неповнолітнього, і призначив йому покарання – п’ять років позбавлення волі (строк рахувати з дня затримання на виконання вироку).

Цивільні вимоги потерпілих задоволено теж, суд стягнув з обвинуваченого матеріальну шкоду та моральну шкоду:

  • матеріальна шкода — 26 046,54 грн (витрати на лікування дитини тощо);
  • моральна шкода — 25 000 грн потерпілій та 25 000 грн — неповнолітній дочці;
  • витрати на правову допомогу потерпілої — 21 000 грн.

Суд також стягнув витрати на експертизи 6 058,24 грн та розв’язав питання щодо речових доказів (початково частина речових доказів підлягала конфіскації/знищенню).

Апеляційний суд погодилася з висновками суду першої інстанції: докази зібрано повно, вирок законний і обґрунтований.

Водночас суд уточнив порядок розпорядження речовими доказами, залишивши арешт на зброї до повного виконання вироку в частині компенсацій потерпілим.

Рішення апеляційного суду набрало законної сили.

Читайте також: Ветеранів та ветеранок Вінниці запрошують на відбірковий етап «Ігри Ветеранів – 2025»

Ваша оцінка матеріалу