За тиждень майже 8 тисяч аптек відпустили лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Вінниччина у четвірці регіонів

За останній тиждень 7771 українських аптек відпустили ліки за програмою «Доступні ліки».

Найбільше електронних рецептів погасили аптеки на Дніпропетровщині – 28 477, Львівщині – 14 152, Одещині – 12 471, в Києві – 11 497 та на Вінниччині – 11 526.

Про це повідомили в НСЗУ.

Всього в програму «Доступні ліки» входить 401 лікарський засіб від: серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, для профілактики інсультів та інфарктів, від розладів психіки та поведінки, від епілепсії, для лікування бронхіальної астми, у разі нецукрового діабету, інсуліни.

Щоб отримати препарати за програмою потрібно:

● Звернутись до відповідного лікаря (декларація не потрібна):

  • у разі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми – до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;
  • для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра;
  • для лікування епілепсії – до психіатра або невролога;
  • для лікування нецукрового або інсулінозалежного діабету – до ендокринолога або лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

● Отримати паперовий або е-рецепт.

● Знайти аптеку, яка відпускає ліки за програмою «Доступні ліки» (отримати інформацію про адреси таких аптек у вашому населеному пункті можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77).

● Отримати ліки в аптеці.

Незабаром за програмою «Доступні ліки» в аптеках можна буде отримати препарати при хворобі Паркінсона та хронічному обструктивному захворюванню легень. Стежте за новинами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook