З позицією уряду щодо опорних лікарень не погоджуються у Крижополі

Активісти просять пояснити причини відсутності Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування в прийнятому Кабміном розпорядженні про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах Вінниччини.

Представники ініціативної групи Крижопільського району приїхали до голови Вінницької облради Анатолія Олійника 28 січня.

“Відсутність лікарні серед переліку опорних викликало широкий резонанс та соціальну напругу серед населення Крижопільського району. Нагадаємо, 27 січня, у райцентрі відбувся мітинг, що спонукав органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатський корпус та громадський актив району до обговорення цього питання на позачерговій сесії районної ради й до активних дій щодо визнання Крижопільської лікарні опорною та включення її до відповідного переліку”, — інформує Вінницька обласна рада.

“У Крижопільському та Піщанському районах назріла критична ситуація щодо негативного сприйняття населенням інформації про перелік опорних лікарень Вінницької області, а саме – відсутність у ньому комунального некомерційного підприємства «Крижопільська ОЛІЛ», – каже голова робочої групи Лідія Семенюк. – Люди обурюються, у відчаї погрожують перекривати дороги та залізничну лінію, відстоюючи свої права. Обіцяємо, що такі акції триватимуть до тих пір, доки не буде справедливого територіального розташування опорних лікарень”.

Активну позицію з цього приводу висловили й депутати обласної Ради Володимир Василишин і Олександр Крижанівський, а також представники депутатського корпусу району і населених пунктів Крижопільського району.

– На останній нараді департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації КНП “Крижопільська ОЛІЛ” була відзначена, як одна із найкращих, щодо готовності підписати угоду з Національною службою здоров’я України, – коментує депутат обласної Ради Володимир Василишин. – Як так сталося, що при визначенні опорних закладів охорони здоров’я області нашої лікарні в списку не виявилося?! Розташування опорних лікарень не відповідає доступності та надання своєчасної екстреної медичної допомоги.

Крижопільська ОЛІЛ обслуговує жителів Крижопільського, Піщанського та Томашпільського районів. Жителі району переконані, що наявний стан матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення Крижопільської ОЛІЛ відповідає усім сучасним вимогам організації й надання кваліфікованої та доступної медичної допомоги пацієнтам Крижопільського і прилеглих районів.

На зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладу лише за останні роки було виділено з місцевого бюджету та освоєно понад 30 млн грн, з яких 20 млн грн – на придбання медичного обладнання відповідно до табеля оснащення та вимогам реформування медичних закладів другого рівня.

Депутат обласної Ради Юрій Семенюк також відстоює думку крижопільчан і надав відповідне звернення з цього приводу, в якому зазначив: “Те, що нам сьогодні пропонують, а це суттєве скорочення медичних працівників і пониження рівня медичного закладу, неприпустимо. Від найвіддаленішого населеного пункту Піщанського району до Тульчинської ОЛІЛ, до якої за планом відноситиметься Крижопільський район, не менше 135 км. До того ж, стан доріг не дає можливості добратися до цього закладу охорони здоров’я в установлений нормативами час”.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник поспілкувався з активістами та прийняв звернення, підписане тисячею учасників мітингу в Крижополі.

– Такими методами, коли нехтуються інтереси громад та органів місцевого самоврядування, вирішувати болючі питання для населення не зовсім правильно, – висловився Анатолій Олійник. – Я особисто підтримую озвучене питання крижопільчанами. Ми направимо також звернення і від імені Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування з вимогою враховувати думку громад при формуванні переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах Вінниччини. Ми повернемось до цього питання також на позачерговій сесії обласної Ради й розглянемо його в межах нашої компетенції.

Нагадаємо, у госпітальних округах Вінниччини затвердили десять “опорних” лікарень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

8930 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.