Уже понад п’ять тисяч мешканців Вінниці вакцинувались проти грипу

У межах муніципальної програми «Здоров’я вінничан», усі мешканці Вінницької міської територіальної громади, у тому числі зі статусом внутрішньо переміщених осіб, мають можливість імунізуватись проти грипу за 50% від вартості вакцини. Решта суми покривається коштом міського бюджету. У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 28 листопада вакцину проти грипу вже отримали 5433 вінничан, серед них 1237 дітей. Варто наголосити, що дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Лікарі зазначають, що грип – це високозаразне та небезпечне захворювання, яке до того ж може викликати ряд ускладнень. Зокрема, гострий бронхіт, пневмонію, гострий отит тощо. Найкращим засобом профілактики проти грипу є вакцинація. Фахівці департаменту охорони здоров’я ВМР наголошують, що імунізуватись проти грипу можуть як дорослі, так і діти віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього. У тому випадку, якщо дитині віком до 9 років раніше не проводили щеплення проти грипу і не було підтверджених випадків захворювання на нього, слід зробити дві дози вакцини, з інтервалом в один місяць. Всім іншим достатньо буде однієї.

Першочергово слід вакцинуватись наступним категоріям громадян:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

У департаменті охорони здоров’я ВМР зазначають, що наразі у Вінницькій територіальній громаді імунізація проводиться чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю». Також фахівці департаменту наголошують, що імунізація не забезпечує повного захисту проти грипу, проте вакцинована людина перенесе захворювання набагато легше.

«Ми вкотре закликаємо вінничан не нехтувати власним здоров’ям та здоров’ям оточуючих, адже грип несе серйозну небезпеку. Звісно, вакцинація не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, проте вона гарантує те, що вакцинований перенесе захворювання у легшій формі та без ускладнень», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09.00 до 17.30 год.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook