У Вінниці відбулась зустріч «Співпраця задля захисту громади від інфекційних хвороб»

У Вінниці у межах співпраці між муніципальною медициною та проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» відбулась зустріч «Співпраця задля захисту громади від інфекційних хвороб».

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Взяли участь представники департаментів охорони здоров’я, соціальної політики, освіти Вінницької міської ради, а також вінницькі лікарі. На зустрічі звернули увагу на вакцинацію у Вінницькій громаді та обговорили можливі інструменти й шляхи співпраці у межах підвищення рівня імунізації в громаді.

«Ми розуміємо важливість профілактики захворювань, яку можна передбачити завдяки імунізації. І розбудова стійкої системи громадського здоров’я є одним із завдань, яке Україна має виконати на шляху до Європейської унії. Тому система громадського здоров’я це, в першу чергу, профілактика інфекційних та неінфекційних хвороб. Якщо захворювання можливо попередити – ми маємо то зробити! До прикладу, зараз у нас триває програма вакцинації проти грипу. Ця вакцинація не входить у календар обов’язкових щеплень, але вже понад п’ять тисяч вінничан вакцинувались від грипу. Будь-яка хвороба залишає після себе ті, чи інші наслідки. Тому нам потрібно працювати й надалі, аби кількість повністю здорових українців лише зростала», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Координатор проєкту від ГС «Коаліція за вакцинацію», регіональний експерт з Громадського здоров’я від проєкту «Розбудова Стійкої Системи Громадського здоров’я» Вінницької області Наталія Гриньова зазначила, що метою проєкту є сприяння підвищенню охоплення щеплення серед громадян шляхом інформаційних кампаній.

«Ми будемо усіма силами допомагати проводити заходи, як ми це робили у попередніх громадах. Ми проводили зустрічі з батьками, освітянами, соціальними працівниками. У питаннях імунізації та комунікації із населенням, представники освіти й соцзахисту ідуть на рівні із сімейними лікарями», – зазначає Наталія Гриньова.

Головний спеціаліст відділу контролю якості надання медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ВМР Людмила Саєнко зазначила, що останні роки динаміка вакцинації дітей дещо зросла. Зокрема, це й через те, що батьки почали відповідальніше відноситись до імунізації своїх дітей.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook