У Вінниці пройде тиждень імунізації

З 24 по 30 квітня відзначатимуть Всесвітній та Європейський тиждень імунізації. У Вінниці в рамках цієї ініціативи планується організувати виїзд фахівців з різних закладів охорони здоров’я. Зокрема, 16 та 23 квітня в місті будуть проводити вакцинацію дорослих від дифтерії та правця. Цей захід організовують департамент охорони здоров’я Вінницької міської ради та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Вакцинацію проводитимуть два фахівці: лікар та медсестра Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. 16 квітня з 12:00 до 15:00 усіх охочих громадян щепитимуть у Центральному міському парку ім. Леонтовича (площа біля літнього театру). 23 квітня подібний захід планують провести на площі Європейській з 12:00 до 15:00.

Вакцинація безкоштовна.

Як зазначають у департаменті охорони здоров’я ВМР, у дорослому віці ревакцинація розпочинається з 26 років. Щеплення потрібно поновлювати кожні 10 років для дорослої людини.

Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту – посуд, іграшки тощо. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше – серце, нервову систему, нирки. Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі. Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля. Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook