У Вінниці підтвердився перший випадок  коронавірусу – що про це відомо

У Вінниці лабораторно підтвердився перший випадок захворювання на коронавірус. Загалом станом на 14.00 25 березня на території Вінницької області зареєстровано 27 підозр, 23 з яких не підтвердилися. Зразки матеріалів від трьох людей ще досліджуються методом ПЛР у вірусологічній лабораторії Вінницького лабораторного центру МОЗ. 

Про це 25 березня під час онлайн-брифінгу повідомив голова облдержадміністрації Владислав Скальський. 

– З метою недопущення даного захворювання і локалізації осередку інфекції проводиться комплекс протиепідемічних заходів по місцю роботи і проживання захворілої, – зазначив Владислав Скальський. 

За його словами, на сьогодні Вінницька область забезпечена наступними речами: 

  • 1700 тест-систем ПЛР (дають достовірний результат, виявляючи хворобу на 4-й день) – усі в лабораторному центрі;
  • близько 5000 експрес-тестів (виявляють хворобу на стадії 10 днів з моменту інфікування) – наразі розподіляються по районам;
  • понад 200 захисних біохімічних костюмів найвищого ступеню захисту – передані бригадам “швидкої” допомоги;
  • близько 3000 респіраторів  KN-95 – передані на “швидку”.

Наступну партію очікують протягом декількох днів. 

– Ми посилюємо карантинні заходи в області, наша задача – не допустити пандемію і запобігати поширенню цієї інфекції. Найдієвішим засобом уберегтися – це залишатися вдома, – наголосив Владислав Скальський. 

За словами Владислава Скальського, уряд зараз працює цілодобово. 

– Сьогодні відбулося позачергове засідання уряду. Було прийнято рішення продовжити дію карантину до 23 квітня, а також ввести надзвичайну ситуацію на всій території України. Підкреслюю – не надзвичайний стан, – наголосив Владислав Скальський. – Крім того, під час засідання уряду було ініційовано питання посилення кримінальної відповідальності за невиконання режиму самоізоляції. На жаль, і у Вінницькій області ми стикаємося з дуже низькою відповідальністю людей щодо виконання зобов’язань, які були підписані ними під час перетину кордону. Це важливо, адже дуже багато людей зараз повертаються.

Нагадаємо, коронавірус на Вінниччині: перший діагноз підтверджено лабораторно!

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

6392 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.