Про подальше функціонування центральної районної лікарні та надання медичних послуг після 1 квітня 2020 року жителям Тростянецької ОТГ йшлося на розширеному засіданні селищної ради 26 лютого.
Про це інформує Вінницька обласна рада.
“У жителів громади, у мене особисто питання проведення медичної реформи викликає глибоку стурбованість, – розпочала засідання селищний голова Людмила Червонецька. – Ми винесли це питання на засідання виконкому з тим, щоб отримати інформацію з перших джерел, запобігти виникненню дезінформації та довести її максимально до жителів Тростянця, щоб зняти паніку і розуміти, що нас реально чекає з впровадженням медичних реформ на території громади”.
Як відомо, з 1 квітня 2020 року суттєві зміни чекають на заклади охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів, тобто на ті, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні й центри) медичну допомогу. Українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг за Програмою медичних гарантій (ПМГ), їх буде 26.
Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня. У Вінницькій області визначено 10 таких опорних закладів охорони здоров’я.
Комунальне некомерційне підприємство «Тростянецька центральна районна лікарня» до цього переліку не ввійшло.
“Лише час покаже, чи буде до снаги тростянецьким людям, районному керівництву, і головне – спеціалістам лікарні, яка перебуває у комунальній власності Тростянецького району, відстояти інтереси пацієнтів і підняти рівень надання медичних послуг у районі, – зазначив на зустрічі заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Річ у тім, що Тростянецька лікарня, за даними моніторингу європейських і американських експертів замикає десятку спроможних лікарень, які можуть надавати екстрену допомогу в режимі 24/7. Однак, у список опорних лікарень вона не потрапила”.
Головний лікар Тростянецької центральної районної лікарні повідомив присутніх, що установа, керівником якої він є, подала до Національної служби здоров’я України пропозицію щодо п’яти пакетів медичних послуг, які заклад може надавати населенню, а саме: амбулаторна медична допомога; цистоскопія; хірургічні операції в стаціонарних умовах: хірургія, ортопедія і травматологія, урологія, гінекологія; стаціонар нехірургічного профілю: терапія, неврологія, педіатрія, інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби; езофагодуоденоскопія.
До слова була запрошена голова Тростянецької районної ради Людмила Скапровська, яка анонсувала подання звернення до Вінницької обласної Ради та відповідних органів урядового рівня про відтермінування медичної реформи.
Підтримав ініціативу голови районної ради заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.
“Дев’ять депутатів Верховної Ради України з Міжфракційного об’єднання «Вінниччина», – сказав він, – вважають, що рішення про визначення 10 опорних лікарень на Вінниччині є необґрунтованим та обмежує жителів області в отриманні гарантованого державою якісного та доступного медичного обслуговування. Тому вони звернулися до Прем’єр Міністра України, МОЗ та облдержадіміністраціх (ці виконавчі органи є суб’єктами визначення опорних лікарень по всій країні) щодо внесення змін до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 року «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року», у зв’язку з необхідністю перегляду та збільшення переліку опорних лікарень, розробці методології визначення спроможної мережі опорних лікарень інтенсивного лікування згідно з чіткими критеріями доступності, демографічної ситуації, функціональної потужності та ефективності, покриття потреб населення.
Тож, на розширеному засіданні селищної ради тростянчани визначили, аби зберегти статус лікарні інтенсивного лікування у Тростянці й створити умови для якісного надання інших медичних послуг жителям громади, Тростянецькій центральній районній лікарні потрібно вирішити низку нагальних питань, основні з яких – придбання сучасної медичної апаратури, на що потрібно близько семи мільйонів гривень, кадрове забезпечення. Також звернути увагу на санітарний стан районної лікарні, провести потужну роз’яснювальну роботу серед населення про нові запровадження в закладі у рамках медичної реформи, залучити благодійні кошти для закупівлі необхідного медичного обладнання та надати інформацію про використання бюджетних коштів у відкритому доступі. Якщо всі ці пункти будуть вирішені, існує можливість надання до НСЗУ пакету документів на отримання угоди на інші види медичних послуг.
Нагадаємо, голова облдержадміністрації Скальський прокоментував вимогу нардепів звільнити Людмилу Грабович.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook