Голова облдержадміністрації Скальський прокоментував вимогу нардепів звільнити Людмилу Грабович

ТОПовою місцевою новиною тижня стала вимога дев’яти народних депутатів від Вінниччини звільнити директорку обласного управління охорони здоров’я Людмилу Грабович. Наріжним каменем тут стали 10 опорних лікарень, список з яких нардепи називають «необгрунтованим» і таким, що «обмежує мешканців області в отриманні гарантованого державою медичного обслуговування».

«Місто» попросило голову Вінницької облдержадміністрації прокоментувати такі вимоги депутатів і запитало його думку, чи є для цього підстави.

-Я завжди готовий до кадрових рішень, якщо для цього буде необхідність або реальна причина, – прокоментував ситуацію голова облдержадміністрації Владислав Скальський. – Я буду спілкуватися окремо з кожним з цих народних депутатів, щоб зафіксувати, які матеріали або які є факти для того, щоб робити з цього підстави.

Водночас Владислав Скальський каже, що в оцінці роботи своїх підлеглих він орієнтується на практичні результати роботи.

– Якщо ми подивимося на реформу первинки, яка була запроваджена на території Вінницької області, то Вінницька область – одна з лідерів по реформуванню первинки. Це результат, який я можу оцінити. Решта – це особисті враження, емоції і так далі, і так далі. Зараз ми повинні утримуватися від емоцій, тому що нам необхідно робити справу, – зазначив він. – Я буду задоволений роботою керівника департаменту, будь-якого, не тільки департаменту охорони здоровʼя, коли буду отримувати позитивні відгуки від пацієнтів, від людей.

На думку голови облдержадміністрації, спротив, на який наштовхнулося формування переліку опорних лікарень в області, став наслідком невдалого пілотного медичного проєкту, який свого часу проваджували у пʼяти областях, в тому числі і на Вінниччині.

– Свого часу Вінницька область, як ще Донецька, Дніпропетровська області і Київ, потрапили до так званого медичного експерименту. У рамках цього пілоту створювалися госпітальні ради, госпітальні округи. У рамках того пілоту формулювалося таке поняття як лікарня інтенсивного лікування і лікарня планового лікування. І саме тоді планувалося зменшення відповідного фінансування по планових лікарнях, – пояснює Владислав Скальський, підкреслюючи, що це його особиста думка. – І мабуть, саме тому, ті, хто памʼятає той невдалий пілот, а він був визнаний невдалим, вони накладають ту історію на цю історію. Це дві різні історії. Тут ми кажемо про реформування усієї системи охорони здоровʼя. Ми розпочали з первинної ланки, зараз ми підходимо до вторинної ланки. От і все.

За словами Владислава Скальського, до 28 лютого вінницькі лікарні подають документи і заявки до Національної служби охорони здоров’я на контрактування.  Визначено 26 пакетів медичних послуг.

– У лікарнях будуть надаватися ті послуги, на які лікарні подадуться. До кінця тижня вони як раз подаються на ті пакети послуг, з яких вони хочуть законтрактуватися з НСЗУ. Насправді ми цю мережу опорних лікарень могли б визначати і після того, як перейшли б на роботу із НСЗУ напряму. Нічого б не змінилося. Різниці б не було, – пояснює він. – Я бачу тут виключно маніпуляції якимись вибірковими фактами. Насправді усе по-іншому: стаціонарна форма надання медичної допомоги переходить на нову філософію фінансування.

– Якщо хвиля не спаде, що будете робити? – запитуємо у губернатора

– Можна я запитаю. Якщо людина не може довести, що вона професійна? Що з нею потрібно робити? Зрештою, у лікарень є власники.

– Але прийдуть же потім до губернатора?

– А чому не до власника? Хто укладає контакт з генеральним директором комунального некомерційного підприємства? Дізнайтеся, хто є власником лікарні на вторинному рівні.

Ще у 2017 році, коли набув чинності закон про автономізацію лікарень, у Міністерстві охорони здоров’я пояснювали, що власником лікарень стає територіальна громада через уповноважені органи, а це органи місцевого самоврядування. Рішення про перепрофілювання теж ухвалює власник, і це місцева рада. Стратегічні рішення, на кшталт медичної реформи і шляхів її реалізації, взагалі ухвалюються у Верховній Раді і Кабміні. Тож у разі бажання висунути претензії – у людей буде цілий список клієнтів. А ще запитання: де усі ці люди були раніше.

Тим часом вимогу нардепів звільнити директорку департаменту охорони здоров’я, місцеві журналісти уже назвали спробою «політичного айкідо», коли негатив від власних прорахунків і помилок намагаються перекласти на когось іншого.

Нагадаємо, звернення дев’яти депутатів з міжфракційного об’єднання «Вінниччина» до президента, премʼєр-міністра, міністра охорони здоровʼя та голови Вінницької облдержадміністрації оприлюднила народна депутатка Лариса Білозір. У це депутатське об’єднання увійшли Лариса Білозір, Ірина Борзова, Геннадій Вацак, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Юлія Овчинікова, Олег Мейдич, Микола Кучер, Аліна Загоруйко. Як раніше повідомляли ЗМІ, очолює обʼєднання Анатолій Драбовський.

Нагадаємо, у госпітальних округах Вінниччини затвердили десять “опорних” лікарень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook