Спалах локалізували, проте поодинокі випадки фіксують досі: Ігор Кузін про гепатит А на Вінниччині

Спалах гепатиту А на Вінниччині локалізували, проте поодинокі випадки фіксують досі. Про це 7 грудня на брифінгу в обласному медіацентрі розповів заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

За його словами, за сім днів грудня зафіксували 9 лабораторно підтверджених випадків захворювання на цю недугу.

“Станом на сьогодні було зареєстровано 327 лабораторно підтверджених випадків, і враховуючи, що вірусний гепатит А – це захворювання, яке має тривалий інкубаційний період, то зараз, після цієї гострої фази, ми продовжуємо реєструвати поодинокі випадки, які будуть залишкові протягом 1-2 місяців після того, як спалах буде остаточно локалізовано”, — сказав Ігор Кузін.

Потенційне джерело хвороби епідеміологи шукали у водогонах, на ринках та харчових підприємствах.

“Сумарно понад 400 проб води було відібрано саме з водопровідної мережі. Це стосується централізованого водопостачання, також інші види. В жодному випадку не було знайдено вірусу гепатит А. Було обстежено понад 3800 працівників з усіх сфер. Це заклади громадського харчування, ті ж ринки, підприємства харчової галузі, які працюють на рівні області”, — розповів Кузін.

Спалах на Вінниччині – найбільш численний із тих, які фіксували в Україні 2023. У серпні збільшення захворюваності на вірусний гепатит А було у Закарпатській області, у жовтні — на Івано-Франківщині. Попередньо ці спалахи не пов’язані між собою.

“Поки що — це окремі спалахи. Але водночас що в Закарпатській, що у Вінницькій буде завершено протягом кількох місяців повне геномне секвенування, для того аби ідентифікувати, чи є це один і той самий вірус і чи ці спалахи пов’язані”.

Остаточні причини та джерела спалаху епідеміологи зможуть визначити після завершення надзвичайної ситуації в області.

Перший випадок захворювання на гепатит А на Вінниччині зафіксували 16 жовтня. За наступних чотири дні захворіли 20 людей. Це дані обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook