Спалах гепатиту А на Вінниччині вдалося локалізувати

Спалах гепатиту А на Вінниччині вдалося локалізувати. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, у Вінниці було зареєстровано 274 випадки гепатиту А. Також поодинокі випадки реєструються в інших областях.

МОЗ не об’єднує їх в один спалах і не оголошує епідемію, йдеться на сайті Укрінформу.

“Спалах на Вінниччині вдалося локалізувати. Ми бачимо, що з’являються нові випадки. Але ці випадки, які виявляються проактивно-шляхом обстеження контактних осіб або у родинних вогнищах. І за рахунок вірусологічних досліджень вдається встановити наявність інфікування. Тому система Центрів контролю та профілактики хвороб, епіднагляду спрацювала. Зараз шукаємо джерело. Є декілька варіантів, поки що не підтверджені. Як тільки будуть підтверджені, ми вийдемо з комунікацією, які заходи і управлінські рішення прийняті, щоб не повторювати таких спалахів у майбутньому”, — сказав Віктор Ляшко.

За його словами, наразі вакцини вистачає для щеплення тих груп ризику, які підлягали вакцинації.

“Вакцину ми закупили, як один з профілактичних етапів реагування на можливе зростання інфекційних захворювань після теракту РФ на Каховській ГЕС. Там вдалося профілактичними методами запобігти появі спалаху і сьогодні ця вакцина використовується у Вінниці. У разі додаткової потреби будемо працювати, щоб закупити додатково”, — сказав Ляшко.

Водночас, як зауважив міністр, вакцина від гепатиту А не входить в Національний календар щеплень і не постачається на комерційний ринок у великій кількості, оскільки її використовують за епідемічними показами при певній епідемічній ситуації.

“Ми і так звертаємося до виробників цих вакцин, щоб привозили, але їм потрібні гарантії, і бажано таку вакцину робити закупками і формувати певний національний запас так, як ми це зробили у 2023 році. Ми перебуваємо у стані війни з російським загарбником, тому ми робимо всі превентивні заходи, щоб бути готовими до поширення спалахів інфекційних хвороб, через те, що в умовах війни інколи дотримуватися навіть простих гігієнічних і протиепідемічних правил не завжди виходить, так як у мирний час”, — сказав міністр.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook