Громади Вінниччини виділили майже 68 мільйонів гривень на протидію коронавірусу

Сьогодні мільйони гривень з місцевих бюджетів ідуть на боротьбу з пандемією. І головне завдання, щоб ці кошти допомогли країні подолати коронавірус. Питання, пов’язані з COVID-19, постійно на контролі органів місцевого самоврядування.

Більшість місцевих рад у Вінницькій області  ухвалили виважене рішення та спрямували власні кошти на заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Так, за підсумками трьох місяців,  із лютого по травень, членами Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України було заплановано на вказані цілі 67,9 млн грн, з яких вже виділено 13,6 млн.грн. на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання та інше.

– Основний тягар під час пандемії взяло на себе місцеве самоврядування, – зазначив регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Ігор Вернигор. – Медична сфера отримує фінансування за рахунок того, що знімаються кошти з освіти, соціального захисту, ремонту та будівництва доріг тощо, якби не було організаційно підготовлене місцеве самоврядування, то у країні були б набагато гірші наслідки пандемії. Українські міста і громади уже витратили понад 2 млрд грн на протидію поширенню коронавірусної інфекції, і не виключенням стали і наші громади-члени АМУ. Так, наприклад, м.Вінниця виділила зі свого бюджету 51,1 млн грн, м.Калинівка – 3,9 млн грн, м.Козятин – 2,7 млн грн, м.Жмеринка – 2,0 млн грн, м.Хмільник – 1,7 млн грн, м.Могилів-Подільський – 1,6 млн грн. Місцеві бюджети несуть  значне навантаження щодо виконання заходів із запобігання поширенню коронавірусу, тому бюджетний процес потрібно збалансувати з огляду на надзвичайну ситуацію задля запобігання ризиків невиконання  фінансових планів.

Нагадаємо, спецфонд “СтопВірус” привіз допомогу чотирьом медзакладам Вінниці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

670 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.