Для кого волонтери стали кур’єрами в умовах карантину?

У Вінниці волонтери продовжують доставляти продукти та ліки для пенсіонерів. Одними з перших на необхідність доставляти ліки та продукти для людей літнього віку у Вінниці відгукнулись у громадській організації “Полум’я надії”.

В рамках вже діючого проекту “Соціальне патрулювання”, їх волонтери почали працювати кур’єрами для вінницьких пенсіонерів в умовах карантину. Куратор цього проекту Андрій Жура розповів про основні моменти роботи волонтерів “Полум’я надії” під час епідемії.

Кому ви допомагаєте?

— Ми доставляємо продукти людям пенсійного віку, в основному десь після 60-ти років у Вінниці. За межами міста не працюємо. Все це ми робимо, щоб обмежити цих людей в переміщеннях під час епідемії.

За чиї кошти робите покупки?

— Продукти ми купуємо за свої гроші, якщо це невелика сума, конкретний список продуктів погоджуємо в телефонному режимі. Вони диктують все, що їм треба, ми записуємо, потім все це купуємо і зберігаємо чеки. За тими ж чеками ми потім відзвітовуємось перед людьми і вони повертають нам гроші.

Що саме доставляєте?

— Ми привозимо ліки і продукти. Я виконую замовлення в основному на ліки. Тому що схема складна. Я беру рецепт в одному місці, в іншому купую ліки, потім вже доставлю людям. Зазвичай це конкретна якась аптека, щоб було швидше.

Коли можна залишити заявку і як швидко її виконують?

— Заявки приймаються з 9:00 ранку до 15:00. В Цей же день заявка і виконується, але це ті, що приймаємо до 15:00, пізніше гаряча лінія ще працює, але заявки виконуємо вже наступного дня.

Скільки вас?

— Зараз отримуємо близько 10 заявок в день. В нас працює близько 10 волонтерів в різних районах міста. За місцем проживання, щоб волонтери переміщувались лише своїм районом. Якщо складні замовлення, то ми теж виконуємо, у нас є кілька машин. Коли тільки починався карантин до нас звернулась жінка і запропонувала не тільки свої послуги, але й власну машину.

Маєте якусь підтримку?

— Наш проект здійснюється спільно з Департаментом соціальної політики міської ради Вінниці. Вони забезпечують нас засобами особистого захисту: масками, антисептиками, з пальним допомагають. В принципі, всі розходи наші особисті, але з цим вони допомагають.

Номер гарячої лінії для літніх людей, які потребують доставки продуктів:
+(096) 006 3605

Нагадаємо, у Вінниці волонтери “Спільної справи” долучились до доставки харчових наборів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook