Жыве Беларусь: вінничани вийшли на акцію солідарності

Ввечері 12 серпня мешканці Вінниці вийшли на Майдан Небесної сотні, щоб висловити підтримку білоруському народу.

– Коли Майдан відбувався в Україні, коли ми стояли і не знали, як швидко це закінчиться, коли так само були репресії і побиття, нам було дуже важливо розуміти, що хтось нас підтримує, хтось за всім спостерігає і хтось із нами солідарний, – зазначив організатор акції Юрій Степанець. – Важливо боротися за громадянські права, підтримувати тих, хто зараз цього потребує. Важливо, пам’ятати, що першими, хто загинув на Майдані, були білорус Жизневський і вірменин Нігоян.

На думку Юрія Степанця важливо збиратись разом у такі моменти.

– Якщо наша державна влада нічого не робить і запхала голову в пісок, то саме народ має висловити солідарність і підтримку білоруському народу. За права варто боротися і якщо люди впевнені у своїй правоті, її варто відстоювати. Я проста людина, якій не байдуже, що відбувається у сусідній країні. Я просто не хочу сидіти сам і дивитися, як там просто б’ють людей, як журналісти звільняються з роботи, бо не хочуть говорити брехні. Організувати акцію підтримки – це те, що я можу зробити, – додав Юрій Степанець.

Містяни вийшли на акцію з білоруськими прапорцями і плакатами зі словами підтримки.

– Я прийшов сьогодні підтримати білорусів у їхній боротьбі за справедливість і побажати найшвидшої перемоги найменшою кров’ю, – каже Дмитро. – Такі акції безумовно потрібні, підтримка з-за кордону дуже важлива для людей, які борються за свою свободу.

Біля пам’ятника Героям Небесної сотні організатори встановили мікрофон, аби кожен міг висловити свою думку.
Вінницький активіст Максим Студілко закликає не бути байдужими і, у разі потреби, простягнути руки допомоги білорусам.

– Ми, як демократична країна, як активні громадяни маємо підтримати наш братній народ, який хоче жити в своїй незалежній демократичній країні. Я сподіваюсь, що скоро поруч на карті буде не одна авторитарна і одна незалежна країна, а дві вільні і демократичні країни. Кожна з наших країн має власний шлях, але ми разом виступаємо за права людини і робимо нашу планету кращою, – додав Максим Студілко.

Ми прийшли висловити підтримку Білорусі. У них відбувається зараз все значно швидше, фактично, за два дні, у нас в перші дні ще не стріляли… Те, що ми виходимо на такі акції може якось морально їм допомогти, це все що ми може зробити, – розмірковують вінничанки Анна і Надія.

До акції також приєднався майданівець Георгій, родичі якого зараз перебувають у самій гущавині подій.

– Якби була можливість, я б, напевно, туди поїхав. Я був на Майдані, потім у шостій хвилі мобілізувався до Збройних Сил України, тому можу передати досвід. Але варто розуміти, що там події не відбуваються за українським сценарієм, це не боротьба сходу і заходу, Януковича з іншими кланами, у них триває боротьба за основоположні конституційні права. Сьогодні я отримую повідомлення з Білорусі, що калічать навіть дітей, це переходить усі абсолютно межі. Маю надію, що білоруси зможуть дожати цього “демона”, зможуть самі себе переконати, що це потрібно. Вірю, що Білорусь стане не проти Росії чи Європи, а, в першу чергу, стане за себе, – поділився Георгій.

Катерина, яка прийшла на акцію з колегами, наголосила на важливості розголосу ситуації.

– Не важливо, є у нас білоруси в родині чи серед знайомих, важливо, що вони були поруч, коли нам було боляче, коли у нас вбивали людей, – нагадала вона, – найменше, що ми можемо зробити – говорити про це, висвітлювати, зробити якийсь пост в Інстаграмі. Ми маємо надати цьому максимального розголосу, щоб білоруси знали, що їх чути.

Нагадаємо, на полицях вінницьких магазинів може стати більше білоруських продуктів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

3920 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.