Вінницький музей запрошує на екскурсію в "дім, де живе кохання"

Вінницький обласний краєзнавчий музей 14 лютого запрошує всіх на історико-романтчний вечір “Мусейон – дім, де живе кохання”.

“Назва Музей походить від давньогрецького Мусейон — «дім Муз». У давній Греції музи були покровительками мистецтва і наук, вони дарували поштовх до творчості. Давньогрецькі вірування вже стали легендами, і сьогодні найбільшим джерелом натхнення є кохання. Саме тому у вечір на Святого Валентина наш вінницький Мусейон буде домом історій про кохання, які оживуть”, – інформують організатори.

У музеї панує атмосфера минулого, в якій неймовірним чином переплелись події та людські долі. Кожен предмет тут має свою біографію, а зі старих світлин дивляться обличчя жителів міст, сіл та містечок нашого краю. Але ж які пристрасті вирували в серцях мешканців Поділля у різні часи?

У світовому літописі любові є і подільські сторінки. Одна з них – це безсмертне кохання славетного угорського композитора і піаніста-віртуоза Ференца Ліста і подільської аристократки Кароліни Вітгенштейн. Їхні почуття не визнавали жодних суспільних догм і пережили роки, не втративши своєї сили.

Чи чули ви про відому красуню ХVІІ ст. княгиню Розанду – молодшу дочку молдавського господаря Василя Лупула? Суперниками за руку цієї пані були коронний гетьман Речі Посполитої Марцін Каліновський та старший син Богдана Хмельницького Тиміш. І у 1652 р. їм довелось зійтися в битві під Батогом (поблизу с. Четвертинівка Тростянецького району).

А на початку ХХ ст. тісно переплелися на сцені та у житті бурхливі почуття акторів вінницького театру Віри Холодної і Осипа Рунича…

Але кохання рідко буває безхмарним. Поруч із ним завжди йде пристрасть, спокуса і гріх. Тому сюрприз від наших археологів – зустріч із Змієм-спокусником. Змія – складний полісемантичний образ, чиє шипіння можна почути у багатьох міфологіях світу. Цей моторошний символ спостерігає за нами з різних предметів давнини: трипільської кераміки, зброї епохи бронзи, середньовічних прикрас… Подивимось, чи подолаєте ви цю зустріч гідно.

Також серед спеціальних гостей чарівного вечора — богиня Флора. Вона познайомить з легендами про кохання, розповість, яка рослина може принести сімейне щастя та сприятиме поверненню пристрасті, а яка є символом вічного кохання.

Найшанованіша особа на селі — знахарка-ворожка повідає свої таємні знання про кохання. А поважна господиня розповість, про що б ви думали?.. Про афродизіаки!

“Родзинками нашого романтично-історичного вечора стануть квіткові любовні передбачення та пункт виконання мрій і бажань із музейною гарантією”, – додають організатори.

Реєстрація на екскурсію обовязкова: (068) 725-49-57 (дзвінки приймаються з 10:00 до 18:00).

Вхідний квиток для дітей та студентів – 40 грн, для дорослих – 50 грн (з врахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування).

Нагадаємо, Брацлавський музей єврейської історії відвідали школярі у День пам’яті жертв Голокосту.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.