Вінницькі школи отримають примірники книжки про Івана Богуна

З ініціативи депутата Вінницької облради Володимира Барцьося організовано історично-просвітницьку акцію серед шкіл і навчальних закладів Вінницької області. Під час зустрічі з директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимиром Буняком депутат офіційно передав 800 примірників книжки «Іван Богун: історичний нарис», автор Михайло Колодзінський «Гузар».

“Книги будуть розподілені для шкіл Вінниччини і навчальних закладів Вінниці з метою національно-патріотичного виховання дітей і юнацтва нашого краю. Окрему партію книг буде передано для шкіл Вінниці і районних, місцевих бібліотек-читалень Вінниччини. Акція є частиною громадянської кампанії за спорудження пам’ятника Іванові Богуну у Вінниці”, — інформує Вінницька обласна рада.

Книга є раритетним виданням, публікувалася ще в 1941 році в Празі у видавництві «Пробоєм». Автор – видатний військовий діяч Організації Українських Націоналістів, командир і начальник штабу Карпатської Січі – Збройних Сил Карпатської України у 1939 році, ідеолог і теоретик українського націоналізму, автор праць «Українська Воєнна Доктрина» і «Партизанська війна», який обґрунтував необхідність створення української модерної армії. Примірник книги вдалось знайти у відділі рідкісних і цінних рукописів в Національній бібліотеці ім.Вернадського завдяки Юрію Черченку – працівнику Архіву ОУН.

“Унікальну книгу присвячено 80-річчю проголошення Карпатської України на Закарпатті у 1939 році і вшануванню пам’яті Івана Богуна на Вінниччині”, – зазначає Володимир Барцьось.

Нагадаємо, у Вінниці думають як ще вшанувати пам’ять Івана Богуна.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.