Вінницькі бібліотеки стали учасниками проєкту «Польська полиця в Україні»

У вінницьких бібліотеках діє проєкт «Польська полиця в Україні». В межах реалізації якого 11 бібліотек-філій отримали книги польських авторів українською мовою. До комплекту з 20 нових книжкових видань увійшли твори класиків та сучасних польських письменників.

Про це інформує Вінницька міська рада.

Як розповіла директорка закладу культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» Олена Заквацька, проєкт реалізується Українським інститутом книги спільно з Інститутом книги у Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Міністерства культури та інформаційної політики України. З метою забезпечення у 2023 році публічних бібліотек України виданнями книжок польських авторів, перекладених українською мовою.

«Це хороша ініціатива, яка дозволить нашим читачам більше дізнатися про культуру та літературу Польщі. Це своєрідна можливість подякувати полякам, які допомагають нам з перших днів війни та прихистили у себе сотні тисяч наших українців. Впевнена, що ці книги знайдуть свого поціновувача серед наших користувачів», – підкреслює Олена Заквацька.

Книги переважно для дорослої категорії читачів, втім є література й для дітей.

Відтак, у вінницьких бібліотеках-філіях №№ 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, «Центральній міській бібліотеці ім. І. Бевза» та «Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва» вже можна ознайомитись з виданнями польських авторів в українському перекладі.

Довідка

«Польська полиця в Україні» – пілотний грантовий проєкт. Інститут книги в Польщі (IK PL) надає гранти українським видавцям для видання книжок польських авторів українською мовою. Від результатів реалізації цього проєкту залежатиме подальша співпраця Українського інституту книги з Інститутом книги в Польщі щодо продовження «Польської полиці», а також з іншими закордонними інституціями щодо створення книжкових колекцій різних національних літератур в публічних бібліотеках України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook