У Вінниці запрошують на виставку подільської ікони

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку ікон приурочену до 1032-й річниці Хрещення Київської Русі – України.

Виставка називається «ВИДНОКОЛО ПОДІЛЬСЬКОЇ ІКОНИ: РЕНЕСАНС, БАРОКО – НАЇВ», там  представлені 23 народні ікони, сюжети яких пов’язані з відлунням у наївному малярстві Східного Поділля кінця ХVІІІ–ХІХ ст. панівних стилів світового мистецтва. Повідомляють на сайті Вінницького обласного краєзнавчого музею.

— Концепція експозиції полягає у популяризації такого яскравого явища, яким є народні ікона, тому у зв’язку з конкретними творами знайомимо наших відвідувачів з історією релігійних сюжетів, які стали відомими у західноєвропейському мистецтві і згодом полюбилися подільським вірянам. Серед них «Коронування Богородиці», «Святе сімейство», «Каяття Марії Магдалини», алегоричні барокові сюжети тощо, — розповідають у музеї.

Виставка працює з 16.07 по 16.08
Саме за часів бароко ХVІІ–ХVІІІ ст. в українському іконописі помітний вплив мистецтва Західної Європи. В церковних візитаціях (ревізії та інспекції церковного майна) ХІХ ст. про такі ікони писали «ікона венеціанського живопису» або «знавці знаходять в іконі італійське письмо». За версією українського мистецтвознавця В. Щербаківського, появі подібних творів сприяли цехові об’єднання майстрів пензля. У цьому контексті стають зрозумілими ремінісценції західного, частіше італійського мистецтва, у народному малярстві і, перш за все, взірців доби Ренесансу, бо колись безпосереднє копіювання перейшло в місцеві традиції.


Нагадаємо, у Вінниці ремонтують музей ім.М.Коцюбинського.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

670 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.