У Вінниці презентували фільм «Чорний ворон»

Вчора, 10 грудня, у кінотеатрі «Родина» з вінничанами зустрілася творча група, яка знімала фільм «Чорний ворон» за однойменним романом українського письменника Василя Шкляра. На зустрічі були присутні режисер Тарас Ткаченко, виконавча продюсерка Христина Шкрабар та директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Режисер фільму Тарас Ткаченко каже, що зйомки почалися у жовтні 2018 року й тривали рік.

—Почали у жовтні, дозняли до грудня і потім ще мали 3-4 знімальні дні навесні. Загалом, фільм містить 36 знімальних змін і за рік ми практично завершили роботу. Знімали у Києві, Василькові, Поташі, Тальному, Уманщині, Черкащині, Переяславі і кілька кадрів є з Мотрониного монастиря, – говорить Тарас Ткаченко.

За його словами, був випадок, коли після зйомок, які тривали більше доби, актори одразу поїхали в лікарню.

— Було кілька знімальних змін, які тривали більше доби. Іноді це було навіть на морозі, наприклад, фінальний бій на цукровому заводі. Було дуже холодно, здається, 27 градусів морозу. Хлопці були в одних сорочках, а після зміни майже всі злягли з температурою 39. Тобто, зі зміни вони поїхали в лікарню, – зазначає Тарас Ткаченко.

Режисер розповідає, що акторів підбирали за принципом професійності, а також  хотіли дотриматися відповідних історичних типажів.

— По-перше, є історичні портрети. Наприклад, Ларіона Завгороднього чи Дуся Аппелата. Ми намагалися максимально наблизити історичну типологію.По-друге, ми намагалися брати дуже молодих людей. Насправді, Ларіону Завгородньому на момент смерті у Лук’янівській в’язниці було 26 років, Чорному ворону -24 роки, а Денису Гупалу ледь не 19 років. Це були дуже молоді люди, серед яких майже не було тридцятилітніх, – підкреслює Тарас Ткаченко.

Вінниця стала першим містом після Києва, де презентували кінострічку.

— Для нас дуже важлива поїздка на Схід. Днями плануємо виїзд на 93 Холодноярську бригаду, які зараз на місці дислокації в Дніпрі. Скоро вони виїжджають на фронт і тому дуже важливо встигнути потрапити до них «в гості», – каже режисер кінострічки.

Сюжет фільму «Чорний ворон» розгортається навколо боротьби українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. У центрі подій історія Івана Ворона, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Фільм розповідає про те, як жага українців до волі не дає головному герою залишатися осторонь важливих подій, які почалися у його селі. У фільмі лунають слова, які ставлять перед вибором головного героя : «Терпи, щоб була Україна» чи «Борися за свою долю, бийся за свою волю, воюй за Україну».

Для перших планів залучили майже 30 акторів. У фільмі грали Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Антрій Мостренко, Ксенія Данилова, Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко, Наталя Сумська та інші.

Окрім того, одним з головних геоїв фільму став ворон на ім’я Фрейд, на рахунку якого вже шість повнометражних кінокартин.

— Насправді ворона врятували ще пташеням. В нього була зламана нога, але його вилікували. Характер, щоправда, в нього воронячий. Він або сидить і не літає, або літає і не сидить. Було дуже проблематично його всадити, або змусити полетіти. Ми навіть рушницею його лякали. Один раз вдалося, а інший раз не вдалося, не повірив, – згадує Тарас Ткаченко. – Ми знімали його не так багато, для нас він став оповідачем. А Шкляр, коли ми акмпонували закадровий текст, він написав дещо ніби від особи ворона.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook