У Вінниці назвали «Кращого художника – 2020»

Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist – 2020» завершився масштабною виставкою та урочистим нагородженням переможців

Упродовж 10 днів, з 16 по 26 серпня, 32 художника з різних куточків України, а також іноземних держав відтворювали на своїх полотнах наймальовничіші куточки української «золотої провінції» – Вінниці та Поділля. З творчими візитами вони відвідали Житомир, Бар, Бушу, Жмеринку та Браїлів та влаштували для вінничан мистецько-пізнавальний квест «Вінницька палітра – сучасне і минуле», під час якого вінничани шукали митців на визначених локаціях і робили з ними селфі.

Крім цього, в рамках пленеру був даний старт загальноукраїнського проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Адже об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Оскільки у пропозиції Вінницької ОДА до вищезгаданого проєкту подані такі об’єкти, як палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського, палац Комарів у Мурованих Курилівцях, – усі вони включені до пленерної програми.

«Цього року на участь у конкурсі надійшло 860 заявок, 150 учасників пройшли перший відбір і потрапили до фіналу. Обирати фіналістів було досить складно, адже серед претендентів були професійні, знані художники і водночас зовсім молоді. За голосуванням до фіналу потрапило 40 митців, але в силу карантинних обмежень приїхати на конкурс вдалося не всім. 16 учасників працювали в онлайні. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. Вони працювали поза конкурсом у себе вдома, але записували відеозвернення до учасників пленеру і надсилали фото своїх робіт. Відтак отримали 100 % гарантію на участь у пленері наступного 2021-го року», – повідомив головний організатор конкурсу, народний художник Володимир Козюк.

За результатами пленеру учасники написали 178 робіт, це щонайменше по п’ять-шість творів кожен. На виставці, яку розгорнули у фінальний день пленеру, вінничани могли впізнати добре знайомі пам’ятки міста: Спасо-Преображенський собор, Вежу архітектора Артинова, колоритну Єрусалимку, головну вулицю – Соборну та колишній готель «Савой». Твори конкурсантів оцінювали члени журі, до складу якого увійшли провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру. Визначали переможців у двох категоріях «The best artist» і «Кращий художник», а також кількох номінаціях. Відтак спеціальну відзнаку «Кращий художник» у ІІІ номінації одержав Олександр Назаренко (Україна, Вінниця), ІІ номінація дісталася Євгенії Божко (Україна, Одеса), І номінацію отримала Аліна Храпчинська (Україна, Харків). Гран-прі «Кращого художника» дісталося молодому художнику Богдану Макаренку із Києва. Спеціальну міжнародну відзнаку «The best artist» у II номінації отримала Злата Шишман (Україна, Одеса). Першу номінацію здобула Христина Козюк із США.
Лауреатами традиційної премії імені Валерія Гегамяна, яку щороку вручають на завершенні пленеру «Кращий художник», стали Олександр Брітцев та Неллі Кірман – подружжя відомих художників з Харкова. Кожен з них вже брав участь у попередніх пленерах, щоправда наодинці. Цього року їм пощастило потрапити на конкурс обом. За час пленеру вони створили серію робіт із вулицями Вінниці, а у День державного прапора України відкрили персональну виставку «Мистецький стяг», де представили понад 30 робіт, написаних за останні два роки. Окрім цієї виставки, у рамках пленеру вінничани мали можливість відвідати виставку Юрія Боднара із Закарпаття та Петра Антипа із Донецька. Він один із найдорожчих художників України, добре відомий на Заході. Для молодих художників він навіть прочитав лекцію, як варто презентувати свою творчість, щоб тебе упізнавали.

Нагадуємо, торік у ІІІ Міжнародному мистецькому пленері «Кращий художник/The best artist» взяли участь 26 художників-фіналістів з України, Польщі, Грузії, Таджикистану, Киргизстану та Китаю. З творчими візитами вони відвідали Житомир, Бар, Бушу та Тульчин, де у розпал оперного фестивалю зафіксували у фарбах грандіозну оперну імпрезу, яка просто неба подарувала усім глядачам незабутні емоції та враження. За цей короткий період вони написали більше сотні робіт і навіть встановили національний рекорд України – зі спільного написання картини заради благодійності.

Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото авторки

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook