Розстріляні автомобілі з України перетворять у Празі на світлову інсталяцію

Організатори традиційного фестивалю світла SIGNAL, що проходитиме у Празі з 13 по 16 жовтня, опублікували програму майбутньої події. Серед іншого запланована інсталяція чеського художника Максима Велчевського (Maxim Velčovský), створена з постраждалих на війні в Україні автомобілів. Про це повідомляють на сайті фестивалю.

На Маріанській площі перед будинком мерії встановлять інсталяцію під назвою “Фізична можливість смерті в думці когось живого”. Для неї з України спеціально привезуть справжні цивільні автомобілі, розстріляні та спалені під час вуличних боїв.

“Війна в Україні триває з 2014 року. Ми прийняли анексію Криму та бойові дії на Донбасі з холодним спокоєм. Проте переломний момент настав 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення з обстрілом Києва. (…) Цивільні автомобілі, що використовуються в цій інсталяції, є свідченням і прямим доказом цієї жахливої трагедії. Обгорілі “скелети” машин привезені безпосередньо з українських міст, які торкнулася війни. Кожен із них супроводжується історіями мирних жителів, які втратили не лише свої автомобілі, але найчастіше все своє майно та близьких”, — йдеться в описі роботи.

Фестивалю світла SIGNAL проходитиме у Празі з 13 по 16 жовтня уже вдесяте. Програма передбачає, що глядачі побачать загалом 14 світлових інсталяцій та один відеомепінг.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook