Про село, ікону, та козака Мамая на виставці живопису Івана Горобчука у Вінниці

Персональну виставку живопису «Художник і час» Івана Горобчука, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва можна відвідати у Вінницькому обласному художньому музеї.

Експозиція нараховує понад 30 живописних творів різних жанрів, тем і мистецьких прийомів. На відкритті виставки був присутній автор картин Іван Горобчук, співробітники музею, колеги-художники, журналісти, численні поціновувачі сучасного українського живопису.

Вітаючи художника-земляка із відкриттям чергової персональної виставки, директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун підкреслила, що Іван Горобчук належить до тих митців, які створюють неповторний світ власних образів, від казково-поетичного змалювання українського села до мистецького прочитання стародавніх зразків іконопису, майстерно висловлюючи ті почуття, що живуть в народі, в його фольклорі та думах.

Почесну грамоту управління культури Вінницької ОДА з нагоди відкриття виставки «Художник і час» Івану Горобчуку вручив директор Вінницького обласного художнього Руслан Паламаровський.

Фахівці музею зауважують: пластично-образне рішення живописних композицій Івана Горобчука пов’язане з давніми традиціями українського народного малярства. Багатофігурні картини митець трактує сміливо, щиро, безпосередньо, втілюючи в них власне розуміння краси навколишнього світу, історичної давнини, мотивів народної творчості, з чого черпає теми своїх творів. Митець тонко відчуває колір. Живопис художника вражає палітрою свіжих, дзвінких і злагоджених фарб, дивує різноманітністю сюжетів, влучною характеристикою персонажів, дотепним гумором, душевною теплотою. Тож виставка «Художник і час» Івана Горобчука, безперечно, стане знаковою подією у мистецькому житті Вінниччини.

“Виставка експонуватиметься до 25 березня”, — інформує Вінницька обласна державна адміністрація.

Художник Іван Горобчук народився на Вінниччині в селі Мончин Погребищенського району. Активну творчу діяльність розпочав у 1987 році, а вже наприкінці 1990-х він яскраво проявив себе в напрямку народного малярства. Наполегливо працюючи на ниві образотворчого мистецтва, Іван Горобчук має у своєму творчому доробку понад 2000 творів, які презентувались на персональних, колективних, всеукраїнських та міжнародних виставках, а окремі роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях України та за кордоном.

Нагадаємо, вінничанки шокували мережу своїм написом на фресці у Ватикані – правда, чи фейк?

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.