На Вінниччині розробили варіанти логотипу «Щедрика»

Сьогодні, 24 січня, у Вінниці на круглому столі обговорювали створення бренду «Щедрик – мелодія Вінниччини». До уваги присутнім етнографам, історикам, художникам, політичним діячам і журналістам представили кілька варіантів макету вінницького культурного бренду.
Керівниця управління культури та мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова зазначила, що Вінниччині загрожує втрата славетної мелодії М.Леонтовича «Щедрик».

—На всеукраїнському рівні є загроза втратити «Щедрика». Активні мешканці міста Покровськ, що на Донеччині, заявили на всеукраїнському рівні, що «Щедрик» народився в них. Управління культури ініціювало відеовізуалізацію культурного бренду символу Вінниччини, щоб довести, що «Щедрик» родом з Вінницької області, – каже Ольга Дернова.

Логотипів було кілька – всі з підписом «Щедрик – мелодія Вінниччини». В їх основі були намальовані ластівки, дзвіночки, ноти, скрипковий ключ, восьмикутна зірка і зображення подільського сонця.
Обрати відеовізуалізацію всі бажаючі можуть на сайті Управління культури та мистецтв Вінницької ОДА до 31 січня включно.

—Якщо, наприклад, хтось не зможе проголосувати на сайті, то всі пропозиції і зауваження можна надіслати до Управління культури і мистецтв. Ми врахуємо всі думки, цей символ обов’язково має бути змістовним, – додала Ольга Дернова.

Окрім того, обговорювали й справжнє походження всім відомої мелодії, а також туристичні маршрути містами і селами, де творив видатний композитор М. Леонтович. Наразі готовий маршрут з Вінниці до Теплицького району у село Марківка. На думку експертів, зацікавлять туристів і Шаргород, Тиврів, Шершні, Немирів, Монастирок, Чуків, Тульчин, Білоусівка, Марківка, як культурний осередок, де жив і помер Леонтович.

Нагадаємо, Вінницький автор дослідив долю військових розвідників 1990-х років

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook