Історичні будівлі та споруди Вінниці ентузіасти відтворили у 3D

«Центр Візуальних Проектів» реалізовує проекти 3D-візуалізації історичних будівель і споруд Вінниці. Здійснено комп’ютерну реконструкцію трьох перших архітектурних пам’яток міста.

“У 3D представлені комплекси єзуїтських та домініканських мурів а також костелу капуцинів. Нині вінничани зають їх як приміщення обласного архіву, краєзнавчого та художнього музею, Вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору та Костелу Святої Діви Марії Ангельської, відповідно.

“Збір необхідної технічної та графічної інформації, а також базова візуалізація комплексів тривали три місяці. Над проектом працювала команда з п’яти чоловік. Під час 3D-реконструкції єзуїтської частини комплексу Мурів використані матеріали міжнародної наукової конференції “Єзуїтський комплекс у Вінниці крізь призму століть. Вінницькі Мури. Погляд крізь віки” надані вінницьким обласним краєзнавчим музеєм. Для цифрового відтворення комплексу братів — капуцинів були використані матеріали книги бр. Костянтина Морозова “І він буде вам свідком” про Вінницький капуцинський монастир, а також макет комплексу в натурі архітектора Євгена Совінського (макет експонується в Костелі). Для відтворених розмірів і пропорцій споруд були використані графічні матеріали будівельних проектів, надані ВФ НДІ “ПроектРеконструкція”, а також застосована технологія фотограметрії (перетворення фотографічного зображення в 3D-об’єкт). Перша 3D-візуалізація вінницьких історичних пам’яток відбулась завдяки підтримці київського підприємця вінницького походження Дениса Глінчевського, який працює в сфері IT”, – інформують у «Центрі Візуальних Проектів».

В приміщенні креативного простору «POSTERUM» 7 лютого відбулась презентація базової візуалізації комплексу “Вінницькі мури” та Костелу. Метою заходу стало обговорення 3D-моделей, щоб зупинитись на остаточній версії.

Директор обласного архіву Юрій Легун поцікавився як можна використати представлену візуалізацію. Голова ГО “Центр Візуальних Проектів” Дмитро Вєтошкін повідомив, що дані 3D-моделі можна використати в сучасних технологіях доповненої реальності яка стає популярною в сфері туризму. А в конкретному випадку ними проводиться робота по візуалізації, для виготовлення серії відеоспецпроектів про історію цих споруд на основі 3D-графіки.

Під час обговорення матеріалів візуалізації головний архітектор міста Євген Совінський про Комплекси єзуїтів і домініканців сказав:

“Розглядати окремо ці об’єкти просто неможливо, тому що вони створювались в різні періоди, з різними архітекторами і з різними будівельними технологіями, але вони створювались на внутрішньому конфлікті єзуїтів і домініканців і вся їхня будівельна історія пов’язана з цим конфліктом”.

Він порадив сконцентрувати увагу на поперіодній візуалізації мурів, зобразити зміни від давніх часів до сьогодні.

Дискусійним стало питання щодо дерев’яної галереї навколо домініканських мурів. Зокрема Євген Тичук науковий співробітник краєзнавчого музею зауважив, що таке рішення доречне в ранні періоди, коли стріляли з луків, і дерево мало змогу захистити від стріл. А в сімнадцятому столітті, коли вже була артилерія, то дерев’яна галерея була досить вразлива і не функціональна. А отвори в стіні є бійницями, а не місцями під дерев’яні балки відповідно візуалізації.

Директор краєзнавчого музею Катерина Висоцька зазначила:

“Для музейних працівників така візуалізація потрібна для проведення екскурсій”.

Після незначної корекції геометрії, 3D-моделі надалі будуть адаптовані до використання в Unity середовищі (низькополігональна графіка, яка використовується в AR та VR проектах). А також підготовлені для реалістичної високополігональної графіки (рендеринг, відтворення у відеофайлі).

Нагадаємо, у Вінниці знайшли унікальний артефакт, втрачений 90 років тому.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook