У Вінниці тривають судові слухання по електронному квитку: хто і навіщо хоче його скасувати

У Вінниці тривають судові слухання по Е-квитку: група позивачів вимагає його скасувати. Сьогодні, 13 лютого, у Вінницькому окружному адміністративному суді відбулося друге підготовче засідання у справі по визнанню протиправним Е-квитка. Люди подали позов до суду з вимогою скасувати рішення Вінницької міської ради, яким у місті впроваджується автоматизована система оплати проїзду у громадському транспорті.

Позов подали семеро людей. Минулого разу до розгляду справи ухвалою суду були залучені ще 83 особи, які виступають на стороні позивача. Тож розгляд справи дещо затягнувся. Засідання, призначене на 12.00, фактично розпочався о 13.30 – до поки усіх учасників не зареєстрували. Хоча із 83-х людей прийшли не всі, декому довелося розміститися у коридорі, в залі усім не вистачило місця.

На відкритому засіданні були присутні численні ЗМІ: місцеві газети, радіо і телеканали. Представники позивачів виявилися не надто прихильними до телекамер і фотографів. Жінки закривали обличчя і уникали зйомки. Навіть попри те, що на відкритому засіданні журналісти згідно законодавста не повинні отримувати дозвіл на свою діяльність, люди просили не знімати нікого, а особливо не транслювати події із залу засідання в інтернет:

– Ми заперечуємо проти трансляції у соцмережу. А ще хочу звернути увагу на те, що камери чомусь завжди націлені на позивачів. Ми через це у постійному стресі, – звернулася до суду Олена Кучерук, представниця позивача.

Утім суд надав дозвіл як на зйомку, так і відеотрансляцію всього процесу. І попросив позивачів і відповідачів помінятися місцями, щоб камери могли знімати усіх однаково.

Цього дня суд задовольнив клопотання про залучення у справі у якості третіх осіб ще 13-х представників. І запропонував їм у п’ятиденний термін подати письмові пояснення щодо позову.

Про причину позову журналістам розповіла представниця позивача Олена Кучерук:

– Запроваджуючи електронну систему проїзду, міська рада не звернула увагу на наші вимоги, хоча наша переписка триває із літа, – говорить Олена Кучерук. – У цій системі не враховані наші права як осіб, які не надають згоду на обробку своїх персональних даних. Тм паче ми не знаємо, кому належить даний реєстр, з якою метою ведеться облік. На якій підставі система збору за проїзд стала системою обліку оплати проїзду? Ми як пільговики взагалі не платимо за проїзд і не хочемо, щоб нас обліковували таким примусовим чином. Згідно статті 32 Конституції України, ми захищені і не надаємо згоду на облік. Тим паче ця електронна картка не державного зразка, а від комунального підприємства.

За словами директорки КП “Вінницякартсервіс” Катерини Бабіної, яка виступає зі сторони відповідача, позивачі звернулися до суду з вимогою відмінити рішення міськради № 1254 про порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду та системи місцезнаходження транспортних засобів.

– Але це рішення суто технічного характеру і говорить про те, як саме має працювати система, а не обмежує когось чи оговорює права. У рішенні йдеться про найменування обладнання, розповідається про типи карток і жодних даних про тарифи чи обмеження пільгових категорій, – говорить Катерина Бабіна. – У змінах до законодавства України йдеться про те, що якщо у місті запроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду, людям пільгових категорій необхідно пред’явити пільгове посвідчення та зареєструвати квиток у системі. На сьогодні у Вінниці немає жодних обмежень стосовно цього. Позивачі говорять про те, що не хочуть залишати свої персональні дані і мати обмежену кількість поїздок, або взагалі не бажають користуватися новою системою через “певні символи” як релігійні особи. Позивачі кажуть, що ми їм не залишаємо вибору. Але повторюся: сьогодні у місті жодних обмежень: можна будь-яким способом як оплатити проїзд, так і показати посвідчення контролеру. Для тих, хто не бажає залишати в системі свої дані, існують неперсоніфіковані картки для проїзду, а ще залишається можливість придбати квиток за готівку у транспорті.

Наступне судове слухання призначено на п’яте березня.

Детальніше читайте у газеті “Місто”

Нагадаємо, суд по Е-квитку у Вінниці: чому позивачі проти і чи справді справа у релігії

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook