У Вінниці триває виставка естампів, присвячена народній міфології

Дивовижні графічні роботи створили молоді художники – львів’янин Богдан Локатир та вінничанка Маргарита Журунова. Саме вона влітку цього року виграла грант від Президента України на реалізацію артбука про героїв українських легенд. Артбук – це книга ручної роботи, яка складається з офортів, сліпих тиснень та авторських шрифтів і створена в єдиному екземплярі. Вона обіцяє стати унікальним експонатом музейної колекції краєзнавчого музею Вінниччини.

За словами Маргарити, робота над артбуком включала у себе створення серії естампів в техніці офорту із зображенням персонажів народних вірувань на основі авторських рисунків. Були підготовлені супроводжувальні тексти у жанрі есе, які є літературною обробкою етнографічних дописів, надруковані авторським шрифтом Богдана Локатира. Аркуші з текстами оздоблені рослинними орнаментами в техніці сліпого тиснення, також створені за малюнками Маргарити. Весь матеріал сформований у книгу в обкладинці і футлярі з тисненнями.

Це другий том книги із серії «Український бестіарій». Ідея продовжити роботу виникла через те, що у першому томі не вдалося повністю розкрити міфологічний світ України, – розповідає Маргарита. – Роботу над другим артбуком пришвидшив президентський грант, тепер маємо відтворених у образах 26 героїв. Але є ще «бестії», які не увійшли до книги. Це, наприклад, Лихоманки, Доля і Недоля. Тому цілком можливо, що буде третій том, бо українська міфологія дуже багата на цікавих персонажів, про яких хочеться розповідати світу.

Подивитися на «бестій» у образах Злиднів, Місячника, Дробовика чи Польовика вінничани та гості міста зможуть до 12 січня 2020 року в академічній залі музею.

Нагадаємо, що Маргарита Журунова та Богдан Локатир – молоді художники, які працюють у техніках друкованої графіки. Маргарита не раз представляла свій доробок у різних напрямах і техніках на персональних виставках. Дипломантка міжнародних конкурсів екслібриса та малих форм тиражної графіки, переможниця Міжнародного фестивалю дизайну «Cow» у номінації «листівка».

Богдан Локатир – учасник всеукраїнських виставок НСХУ, зокрема Трієнале графіки. Експериментуючи з різними техніками гравюри, він відшукує цікаві ефекти фактур (дерева, паперу), які відіграють важливу роль в образному строї твору. Мав персональну виставку друкованої графіки в Івано-Франківську.

Спільним захопленням мистецького дуету є також напрямок ленд-арту, у якому вони планують працювати в майбутньому.


Олександра МАКОВЕЦЬКА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook