Якщо 82 тисячі не під замком…  … то вони легко стануть здобиччю злодія!

Скільки вже людей постраждали від злодіїв через власну необережність за однією й тією ж схемою (автор цих рядків не напружуючись нараховує не менше десятка таких жертв серед своїх знайомих)! Іноді людина – навіть із солідною посадою та з персональним кабінетом – на кілька хвилин може покинути робоче місце і вийти до інших службових приміщень, не замкнувши дверей і не забравши з собою ключа.

Мовляв, а для чого? Вона ж через кілька хвилин повернеться, а тут треба марудитися з ключем, вставляти в замочну шпарину, прокручувати, витягати. А при поверненні доведеться виконувати всі ті самі маніпуляції в зворотному порядку. Чи варто? Усього ж кілька хвилин!

Утім, таким спритникам, як герой нашої оповіді Данило Малохутірський (анкетні дані змінено) навіть стільки часу предосить, щоб скоїти свою недобру справу. Вистачає всього-навсього десяти-п’ятнадцяти секунд, щоб поторгати за ручку незамкнених дверей, переконатись, що в кімнаті нікого немає, забігти до неї, вхопити цінні речі, які лежать чи то на столі, чи в жіночій сумочці, чи згори в першій-ліпшій шухляді, і прожогом здиміти з небезпечного місця. А потім спокійнісінько, прогулянковим кроком вийти надвір і посвистуючи податись геть.

З такою метою 23 червня 2020 року Данило (він саме недавно звільнився з колонії, до якої був засуджений на п’ять з половиною років за крадіжки та пограбування) зайшов до приміщення медичного університету. І треба ж такому статись, щоб якраз у ту хвильку заступник ректора ненадового залишив незамкнутий кабінет. Подальші дії злодія можна не описувати, про них сказано вище. Додамо тільки, що здобич непроханого гостя була порівняно невеликою, всього 1075 гривень.

А от через три дні, 26 червня, Малохутірському по-справжньому пощастило в іншому місці. Полюючи за тим, що погано лежить, він забрів до приміщення Вінницького обласного автоучкомбінату ім. Чалого на вулиці Данила Галицького, де знаходиться також офіс ТОВ «Новітня сенсорна освіта». Як пізніше було зазначено у вироку Вінницького міського суду, Малохутірський «підійшов до зачиненого кабінету директора вказаного товариства з обмеженою відповідальністю, відчинив руками вхідні двері та незаконно проник до приміщення кабінету, де помітив належний ТОВ «Новітня сенсорна освіта» паперовий конверт, в якому знаходились грошові кошти в сумі 83200,00 грн.» Так що, вхопивши гроші, злодій негайно «покинув місце скоєння злочину» й безперешкодно вийшов на вулицю.

Але тепер він врахував не все. У приміщенні стояла камера спостереження, яка зафіксувала непроханого гостя. Того ж дня Данила затримали, так що порозтринькувати гроші він не встиг.
На засідання суду потерпілі не прийшли. Вони подали заяви, у яких «вказали, що матеріальних претензій до обвинуваченого не мають, цивільний позов не заявлятимуть» (цитата з вироку).
Злочинець теж не відпирався (та й який смисл йому відпиратись, коли в суддів був відеозапис крадіжки!), вину повністю визнав. Тепер, коли вирок набуде чинності, він на три роки вирушить до колонії.

Потерпілі теж, ясна річ, зроблять для себе висновки.

Автор Леонтій Краснопільський

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

220 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.