У Вінницькій в'язниці №1 порушують масковий режим

Представник Уповноваженого в центральних областях Валерій Ольховий та регіональний представник Уповноваженого у Вінницькій області Володимир Буран відвідали Вінницьку установу виконання покарань №1 з метою моніторингу дотримання протиепідемічних заходів та прав утримуваних під час карантину.

Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.

“Персонал установи не завжди дотримується маскового режиму та не використовує наявні засоби індивідуального захисту. Зокрема, на контрольно-пропускному пункті працівниками Секретаріату Уповноваженого зафіксовано, що деякі працівники установи проходять та пересуваються її територією без масок, не користуються рукавичками перевіряючи документи відвідувачів та відчиняючи камери”, – йдеться в повідомленні.

У Офісі Омбудсмана уточнили, що в установі також не забезпечується ізоляція на 14 діб осіб, які прибувають з інших установ, судових засідань чи слідчих дій. Крім того, у в’язниці не вирішено питання з судовими органами щодо проведення судових засідань виключно в режимі відеоконференції. Зокрема, у період надзвичайної ситуації зросла кількість осіб, яких було вивезено з установи на вимогу суду. Так, якщо у березні до судів було доставлено 290 осіб, то за два тижні квітня – 217. Кількість судових засідань проведених у режимі відео-конференцій у квітні збільшилась, проте цього недостатньо для зменшення руху в’язнів, які «покидаючи» установу наражаються на небезпеку інфікування. На випадок спалаху інфекції в установі визначено та облаштовано окреме приміщення на 25 ліжко-місць для тимчасової ізоляції та надання медичної допомоги утримуваним з підозрою на коронавірус.

“На складі установи зберігаються більше 2 тисяч масок захисних та 850 рукавичок, чого недостатньо для забезпечення в’язнів, яких в установі утримується більше 1100 осіб. Засуджені, яких залишили в установі для господарчого обслуговування, не забезпечуються засобами захисту, наражаючи на небезпеку захворювання себе та інших в’язнів. Не забезпечено проведення щоденного медичного огляду утримуваних чоловіків. Засуджених чоловіків не виводять на прогулянки”, – повідомили в Офісі Омбудсмана.

Водночас, через відсутність технічних засобів, порушується право засуджених на зв’язок із зовнішнім світом (скайп-зв’язок з родичами), а неповнолітні в’язні не залучаються до загальноосвітнього навчання в режимі телеуроків через відсутність інтернету.

“Недоліки були доведені до відома керівництва установи та медичної частини. Звіти та рекомендації за результатами цільового моніторингового візиту будуть направлені до Міністерства юстиції України та Державної установи “Центр охорони здоров я Державної кримінально-виконавчої служби України”, – підсумували у представництві уповноваженого.

Нагадаємо, міністр юстиції перевірив вінницьке СІЗО і з понеділка хоче «розворушити підлеглих».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook