Патрульна поліція у Вінницькій області обмежила прийом громадян

З 1 липня в Україні запрацював інститут кримінальних проступків у формі дізнання. Відповідно до змін, внесених до Кримінального процесуального та Кримінального кодексів України, правопорушення, відповідальність за які непов’язана з позбавленням волі, відтепер розслідуватимуть дізнавачі. 

“У структурі Головного управління Національної поліції у Вінницькій області створений відділ дізнання, який очолив підполковник поліції Олександр Кравченко. Загалом в підрозділах дізнання поліції області працюють 153 дізнавача. Вони розслідують  кримінальні проступки”, — інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Кримінальні проступки – це правопорушення, за вчинення яких передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі. 

Найбільш поширеними видами кримінальних проступків є крадіжки без кваліфікуючих ознак, спричинення легких тілесних ушкоджень та шахрайства, незаконне поводження з наркотичними засобами без мети збуту тощо. За вчинення окремих кримінальних проступків введені штрафні санкції. Зокрема, за крадіжку – 17000-51000 грн, грабіж – 34000-68000 грн., привласнення або розтрату майна службовою особою – 34000-81000 грн., незаконне полювання 17000-51000 грн.

Відповідно до  діючих змін, підозрюваній особі до 72 годин дізнавач має повідомити про підозру у вчиненні кримінального проступку. Строк дізнання обчислюється з моменту повідомлення про підозру. 

Строк проведення дізнання кримінального проступку становить до 30 діб з погодження прокурора. Запобіжні заходи на період  дізнання у таких правопорушеннях визначені законодавством у вигляді особистого зобов’язання або особистої  поруки.

Такі зміни встановлюють механізм швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та дозволять зменшити навантаження на слідчі органи досудового розслідування. 

Нагадаємо, козятинські поліцейські затримали підозрюваних відразу після крадіжки з дачного будинку.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

4660 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.