Поліція Вінниччини розслідує нові випадки інтернет-шахрайства

До поліції Вінниччини 3 грудня надійшло два звернення від вінничанок, які постраждали від інтернет-шахрайства. Вони повідомили, що на сайтах «OLX» та за допомогою соціальної мережі «Instagram» мали намір купити речі. Коли потерпілі перерахували кошти на банківський рахунок, продавці перестали виходити на зв’язок.

“Схема купівлі-продажу товарів на сайтах та інтернет-магазинах є найбільш розповсюдженою серед шахраїв. Зазвичай зловмисники реєструється в Інтернет-магазині під вигаданим іменем, вказуючи тимчасові телефонні номери. Після чого виставляють у продаж неіснуючий товар за ціною, нижчою за ринкову. Отримавши кошти чи завдаток, злочинці вимикають телефон”, – інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Слідчий відділ поліції відкрив кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1. ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.

“Шановні громадяни, якщо ви вирішили здійснити покупку через мережу Інтернет, домовляйтесь з продавцем про розрахунок за товар після його отримання. Більшість шахраїв зазвичай не погоджуються на таку пропозицію. Спробуйте перевірити вказаний номер телефону в оголошені через пошукові системи Інтернету. Не виключено, що жертви таких послуг залишили свої відгуки”, – додають у поліції.

З початку року працівники поліції зареєстрували близько 650 звернень громадян щодо вчинення відносно них шахрайських дій, з яких 152 повідомлення, пов’язані з купівлею товарів через інтернет-магазини та за оголошеннями на сайтах у мережі Інтернет.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook