Нацбанк заявив у поліцію про порізаний на метал вінницький цукровий завод

Дії керівництва компанії Кристал привели до псування заставного майна, що вплинуло на зменшення його вартості.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

«Національний банк в грудні 2019 року звернувся до правоохоронних органів з приводу навмисного пошкодження закладеного майна, наданого ТОВ” Кристал “в заставу за кредитом рефінансування на 2 млрд грн, наданого КБ Фінансова ініціатива”, – йдеться в повідомленні.

В НБУ нагадують, що в 2014 році пов’язана з бізнесменом Олегом Бахматюком компанія Кристал надала Нацбанку в заставу нерухомість колишнього цукрового заводу, розташованого в Браїлові Вінницька область, загальною площею 23 тис. кв. м.

Через те, що позичальник припинив обслуговувати наданий кредит, НБУ почав стягнення боргу через суд. 2 жовтня 2019 року Господарський суд Вінницької області постановив стягнути вказане майно шляхом його примусового продажу на аукціонах.

У НБУ відзначають, що Кристал замість співпраці з регулятором, “своєю бездіяльністю допустив псування заставленого майна, що призвело до зменшення його вартості в процесі примусового стягнення”.

У жовтні 2019 року під час перевірки встановили, що стан майна заводу значно погіршився в порівнянні з травнем 2018 року: вирізане обладнання цукрового заводу і деякі будівлі зруйновані.

У зв’язку з чим Нацбанк звернувся до правоохоронців, так як “не виключає причетності керівництва компанії Кристал до навмисного пошкодження заставного майна”.

Нагадаємо, Вінницька область знову в “цукрових” лідерах країни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook