Двічі судимий за грабіж і крадіжку. Підозрюваного у жорстокому вбивстві собаки Бімки допитали у суді

24 лютого відбулося шосте засідання у кримінальній справі щодо жорстокого навмисного вбивства собаки, яке сталося у березні минулого року біля шкільного стадіона. Згідно матеріалів провадження, до 80-річного Сергія Липача, який займався на тренажерному майданчику, взявши на прогулянку чотирилапого друга, раптово підійшов молодик із псом бійцівської породи. Він наніс кілька ударів ногою собачці дідуся – для Бімки вони виявилися фатальними, песик помер від розриву внутрішніх органів та внутрішньої кровотечі.

Баварський шпіц був чи не єдиною розрадою для пенсіонера після того, як він минулого року втратив сина. У родині Липачів собачка прожив 14 років, ставши справжнім членом родини.

Утім сам обвинувачуваний, попри усі наявні у суді докази, скоєння злочину не визнає. Каже, що просто хотів розборонити собак. І що штовхав не ногою, а рукою.

Обвинувачений – 27-річний Юрій Маркін, мешканець Вишеньки. Під час допиту прокурором він розповів, що в день, коли все сталося, він йшов вулицею зі своїм стафордширским тер’єром, прямуючи на зустріч з дівчиною:

– Біля майданчика до мене підбіг собака, вони з моїм псом зчепилися, я того іншого відштовхнув рукою, заспокоїв свого і пішов по справам, – говорив Юрій.
Казав, що не бачив, що саме відбувалось потім і нікого з людей не помітив, лише потерпілого – після того, як “розганяв собак”.

– В його словах дуже мало правди – він начебто нічого не пам’ятає, намагається уникнути всього… Хіба в мене можуть бути питання до нього? – говорив Сергій Липач, коли суддя запропонував задати обвинуваченому запитання.


Під час дослідження письмових доказів з’ясувалося ще кілька подробиць. Виявилося, що Маркін в минулому вже двічі мав судимість. Першу – за ст. 186 (ч.1) – сидів за грабіж й потрапив під амністію; і другу – за ст. 185 (ч.2) – за фактом крадіжки. А ще перебував на обліку у наркологічному диспансері через вживання психо-активних речовин. У психо-невролонічній лікарні на обліку він не перебуває, а отже повністю усвідомлює свої дії.

Серед письмових доказів було також свідоцтво з “Каніс-клубу”, виписане на ім’я власника загиблого Бімки, покійного сина Сергія Липача.

– Цей документ підтверджує те, що господар тварини володів навиками виховання і утримував її належним чином, – пояснив прокурор.

У протоколах слідчих експериментів, які були озвучені прокурором на суді, а також переглянуті у відеоматеріалах, свідки зазначали, що бачили, як обвинувачений саме ногою, а не рукою, бив собаку Сергія Липача:

– Я йшла через стадіон і помітила, як зі сторони Порика йщов молодий чоловік років 25, у темному спортивному костюмі і кросівках на товстій підошві. Він звернув зі стежки і бойовими кроками пішов до собаки. Вдарив його ногою по животу, той перевернувся і відлетів в сторону. Сутички між собаками я не бачила, – говорила на відеозаписі одна зі свідків.

У відеозаписі Сергій Липач згадував, як у розпачі віз Бімку до ветеринара, як біг додому за сумкою для нього, поки біля собачки чергувала перехожа. “Бімка важко дихав, задихався, він фактично помирав”, – казав дідусь.

– Цей Юрій фактично на моїх очах виростав разом зі своїм братом. В останні роки у нього прокинулася підлість… – говорив на суді Сергій Липач.

Оскільки напередодні слухання відбулася заміна прокурора (попередній згідно документів у відпустці), нинішній державний обвинувачувач запросив перерву – “для повноцінної підготовки до дебатів” і щоб мати змогу “якісно розібратися у процесі”. Тож наступне судове засідання призначено на 20 березня.

Нагадаємо, під конвоєм у суд, якщо жорстоко поводишся з тваринами

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.