Суд Вінниці взяв під варту підозрюваного и виготовлені амфетаміну

Прокуратура вчергове відмовилася підписувати підозру колишньому керівнику військової частини А1358, на якого через сексуальні домагання заявила в поліцію вінничанка, лейтенантка Валерія Сікал.

Слідство триває вже майже два роки й має завершитися наприкінці червня. Але нещодавно справу вдруге повернули на доопрацювання. Військова прокуратура Рівненського гарнізону вимагає провести додаткові слідчі дії, які здебільшого не стосуються подій злочину або вже здійснювались.

“Вказівки прокурора щодо проведення додаткових слідчих розшукових дій, на мою думку, є нічим іншим, як затягуванням розслідування. Враховуючи, що строки досудового розслідування неодноразово продовжувалися, є серйозний ризик того, що справу просто закриють”, — зазначила адвокатка Валерії Сікал, Анна Брицька.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає провести об’єктивне слідство у встановлені законом терміни. Адже через затягування справи є ризик, що справедливість не буде встановлена. До того ж, крім заяви Валерії, під час досудового слідства інші жінки дали свідчення про схожу поведінку керівника цієї військової частини щодо них. 

“Ефективне розслідування є особливо важливим у цій справі, адже вона є багато в чому показовою. Ми знаємо, що сексуальні домагання до жінок у цілому в країні, та зокрема у військових структурах є серйозною проблемою”, — зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

“Зараз важливо, щоб у справі Валерії Сікал була встановлена справедливість, а винні були притягнуті до відповідальності в результаті ефективного розслідування та після справедливого судового розгляду. Адже така результативність справи створить прецедент для подальших подібних справ і дозволить іншим постраждалим також захистити свої права. Важливо, щоб випадки сексуальних домагань та сексуального насильства в армії не ігнорувались та ефективно розслідувались”, — додала Покальчук. 

У 2018 році лейтенантка ЗСУ Валерія Сікал звернулась до військової прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення, у якій вказувала, що в період проходження служби в ЗСУ керівник частини А1358, використовуючи своє службове становище, намагався змусити її до вступу в статевий зв’язок. За свідченнями потерпілої, після відмови він продовжив тиснути на лейтенантку, відмовив у наданні необхідного після операції лікарняного й не відпустив на її власне весілля. 

Додаткова інформація:

18.02.2019 року з метою здійснення процесуального керівництва досудового розслідування військовим прокурором Рівненського гарнізону була призначена група прокурорів.

22.12.2018 року відомості по даному факту були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.154 КК України. 

17 жовтня 2019 року старшим слідчим з ОВС – криміналістом слідчого відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров’я особи СУ ГУ НП у Хмельницькій області – було направлено прокурору військової прокуратури Рівненського гарнізону матеріали кримінального провадження та підозру керівнику військової частини для затвердження прокурором. Протримавши більше місяця справу, прокурор повернув матеріали кримінального провадження та вказав, що «прийняття рішення щодо повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 154 КК України є «передчасним». Прокурор вказав, що слідчими в даному кримінальному провадженні не зібрані належні та допустимі докази та не здійснено ряд слідчих дій. Хоча за словами адвокатки відповідні документи були у справі. 

29.03.2020 року матеріали кримінального провадження були повторно направлено військовому прокурору Рівненського гарнізону Західного регіону України. Прокурор протримав ці матеріали майже 2 місяці до кінця травня та знову повернув із необґрунтованими зауваженнями. 

Нагадаємо, у Вінниці жінки-військові обговорили як протидіяти сексуальним домаганням.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook